Cehlárikovi sa lepí smola na päty: Ďalšiu šancu v NHL mu zmarilo zranenie

Hráči Bruins sa radujú z góluHráči Bruins sa radujú z gólu Zdroj: TASR

BOSTON - Slovenský hokejista Peter Cehlárik asistoval pri triumfe Bostonu Bruins nad Pittsburghom Penguins 4:3, no pre zranenie nedohral piatkové stretnutie severoamerickej NHL. Rodák zo Žiliny opustil zápas krívajúc v tretej tretine po zrážke s obrancom Pittsburghu Mattom Hunwickom. Konkrétny rozsah indispozície 22-ročného krídelníka zatiaľ nie je známy.

"Do zápasu už nezasiahol, takže zrejme to nebude dobré. Nepáčil sa mi ani spôsob, akým opustil ľadovú plochu. Momentálne o ňom nemám viac informácii," uviedol podľa Boston Herald kouč "medveďov" Bruce Cassidy, ktorý verí, že podrobnosti o zdravotnom stave slovenského hokejistu sa dozvie v sobotu.

Cehlárik si v piatok pripísal druhý bod v aktuálnej sezóne NHL. V 7. min asistoval českému útočníkovi Davidovi Krejčímu pri úvodom góle duelu po tom, čo šikovne obral o puk útočníka "tučniakov" Jaka Guentzela. Pred zranením absolvoval 12 minút a 11 sekúnd.

Viac o téme: Boston Bruins Peter Cehlárik Bruce Cassidy