VIDEO Sánchez spasil Arsenal, Sterling Manchester City, Everton s ďalším výpraskom

Alexis Sánchez zariadil triumf ArsenaluAlexis Sánchez zariadil triumf Arsenalu Zdroj: arsenal.com

LONDÝN - V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Southampton nad Evertonom 4:1. Za domácich sa dvakrát gólovo presadil Charlie Austin, po jednom presnom zásahu pridali Dušan Tadič a Steven Davis. Jediný gól "karameliek" strelil v závere prvého polčasu Gylfi Sigurdsson.

V súboji tabuľkových susedov zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Burnley 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Alexis Sanchez. Arsenal sa vďaka tomuto víťazstvu posunul na 4. miesto tabuľky.

Manchester City síce prehrával na pôde nováčika z Huddersfieldu po prvom polčase 0:1 v nedeľňajšom zápase 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League, no po zmene strán sa im podarilo otočiť a získať všetky tri body. Sergio Agüero vyrovnal z pokutového kopu a víťazný gól strelil v 84. min anglický reprezentant Raheem Sterling.

Huddersfield - Manchester City 1:2 (1:0)
Góly: 45. Otamendi (vlastný) - 47. S. Agüero, 84. Sterling

Burnley - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)
Gól: 90.+2 Sanchez (z 11 m).

FC Southampton - FC Everton 4:1 (1:1)
Góly: 52., 58. Austin, 18. Tadič, 87. Davis - 45. Sigurdsson.

Viac o téme: Arsenal Londýn Alexis Sánchez Burnley FC