VIDEO Košice s presvedčivou výhrou, cenný skalp pre Nové Zámky, nuda v Detve

Nové posily Košíc Gabriel Spilar a Martin GernátNové posily Košíc Gabriel Spilar a Martin Gernát Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaži Tipsport ligy 2017/2018. "Oceliari" zvíťazili vďaka výbornej druhej tretine, ktorú ovládli 4:1.

Domáci viedli v 30. min už 4:0 zásluhou presných zásahov Mareka Hovorku, Ladislava Nagya, Petra Boltuna a Petra Kafku, ktorý skóroval v oslabení. Žilinčania strelili svoj gól v 31. min z hokejky Tomáša Klimentu. Ešte v prostrednej časti hry zveľadil náskok Košíc druhým gólom v zápase Kafka. V záverečnej tretine stanovil rezultát útočník Žiliny Lukáš Handlovský. Hokejisti Žiliny neuspeli už v piatom zápase po sebe.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - nedeľa:

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
Góly: 13. Marek Hovorka (Kafka), 22. L. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (B. H. Kessel, Marek Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Marek Hovorka) - 31. Klimenta (P. Mikuš), 49. Handlovský (R. Hruška, Mendrej)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik - Gajan, Gavalier, 3374 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Spilar - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, M. Tvrdoň - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Zaslúžené víťazstvo. Som spokojný s predvedenou hrou vo všetkých troch tretinách. Mali sme dobrý pohyb, rýchlo sme kombinovali. Veľa pekných šancí nebolo dotiahnutých vďaka výbornému výkonu žilinského brankára Tomeka. Som rád, za náš dnešný výkon."

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Košičania boli v prvých dvoch tretinách lepší vo všetkých činnostiach. Ťažko sme odolávali nátlakovej hre domácich, ktorí mali dobrý pohyb. To, čo sme si povedali pred zápasom, ostalo niekde v kabíne alebo v autobuse. Dnes to bolo jednoznačné víťazstvo domácich. Za všetko hovorí fakt, že sme inkasovali päť gólov a náš najlepší hráč bol brankár Tomáš Tomek. Neostáva nám nič iné, iba sa sústrediť na zápasy, ktoré nás čakajú a hrať, tak aby sme sa posunuli na miesta zaručujúce play off."

Bitku v Nových Zámkoch rozhodli až nájazdy

Hokejisti Nových Zámkov doma zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre v 31. min Novozámčania gólom skúseného Milana Hrušku v presilovej hre. V závere druhého dejstva vyrovnal a poslal duel do predĺženia Mário Lunter. Rozhodujúci gól strelil v 65. min útočník Eduard Šimun. Domáci hokejisti triumfom nad úradujúcim majstrom prerušili sériu piatich prehier.

HC Nové Zámky - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) - 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic - Gegáň, A. Nagy

Zostavy:
Nové Zámky: Foltán - Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - B. Fábry, V. Škoda, Dubec - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - A. Tužinský, Dominik Rehák, K. Jass
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, M. Róth

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Do začiatku zápasu sme mali veľmi zlý vstup, prvú tretinu sme dali domácim príliš veľa priestoru. Vypracovali si tam nejaké šance, druhá tretina bola z našej strany už lepšia. V tretej tretine sme možno mali viac z hry ale bol to taký boj z obidvoch strán. Tam sa už ani jedno z mužstiev nedostávalo do nejakých extra šancí. A keď áno, tak brankári to pochytali. Takže myslím si, že remíza bola v riadnom hracom čase zaslúžená. A predĺženia nám absolútne nejdú. Spravili sme obrovskú chybu pri mantineli, súper išiel do prečíslenia a rozhodol."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Ja to zhodnotím z trochu iného súdku. Môžeme tu na Slovensku organizovať semináre svetovej úrovne, ale pokiaľ to v extralige bude fungovať tak ako to funguje, tak sa slovenský hokej nikdy nikam neposunie. To je asi tak všetko, čo by som chcel po dnešnom zápase povedať."

Gólová chudoba v podaní Detvy a Liptákov

Hokejisti MHk32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na ľade Detvy tesne 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. O triumfe hostí rozhodol sedem minút pred koncom mladý útočník Patrik Koyš vo svojom prvom zápase za Liptovský Mikuláš po výmene z Košíc. Hráči Detvy neuspeli v treťom zápase po sebe a v ligovej tabuľke sú so ziskom jedenástich bodov na poslednom 10. mieste, Liptovský Mikuláš má 29 bodov a je ôsmy.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. P. Koyš (R. Suchý, Paukovček)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin - Bogdaň, M. Korba, 464 divákov

Zostavy:
Detva: Verbickij - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ - Videlka, Surovka, Ščurko - Milý, Murček, Tibenský - L. Novák, Gašpar, M. Surový - Utkin, Huňady, Abramov - Matúš Chovan
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj, R. Suchý, J. Nemec, Nitriansky - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ - B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš - Števuliak, Piatka, A. Laco

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Musím povedať, že celý zápas sme mali optickú prevahu. Napriek tomu, že sme si vytvorili veľa gólových príležitostí, tak sme ich nedokázali využiť. Musíme sa z toho poučiť a do ďalších zápasov zlepšiť. Chlapci sa dnes nadreli, no bez gólu nemôžeme vyhrať. Súperovi gratulujem k víťazstvu aj napriek tomu si však myslím, že sme boli lepší."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Dnes sme podali oduševnený výkon. Celé mužstvo na čele s brankárom podali dobrý výkon. Odohrali sme tretí zápas v priebehu štyroch dní, čo pri našej šírke kádra nie je vôbec jednoduché. Dôležitá bola druhá tretina, v ktorej sme ustáli množstvo oslabení. Zápas sme dobojovali a v závere sme sa mohli tešiť z víťazstva."

Zvolenský klinec prišiel počas silnej dvojminútovky

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi HK Poprad 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Podtatranci po druhej tretine viedli 2:1 gólmi Samuela Mlynaroviča a Petra Königa, za domácich sa presadil v presilovke Milan Kytnár. Zvolen otočil duel v priebehu 59 sekúnd tretej tretiny, keď skórovali Nicholas Rory Ross a Tomáš Bokroš. Víťazstvo domácich spečatil 55 sekúnd pred treťou sirénou Timothy James Coffman. Zvolenčania triumfovali tretíkrát po sebe a v tabuľke im patrí piata priečka so ziskom 46 bodov. Poprad má o šesť bodov menej a je šiesty.

HKM Zvolen - HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan) , 48. Ross (O. Steen, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, O. Steen) - 3. Mlynarovič (Svitana), 23. P. König (Š. Fabian, Rapáč)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Rojík, Šefčík, 1512 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Síkela, L. Jurík, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, P. König, Š. Fabian, Ježek, Davydov, Dinda - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Rapáč, Heizer, Buc - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Lichanec, Kroták - L. Hvila

Viac o téme: HC Košice MsHK Doxxbet Žilina