Skokan s Lacom sa podieľali na výhre proti Sparte, Kometa si vychutnala Litvínov

Ján LacoJán Laco Zdroj: hokejportal.cz

CHOMUTOV - Slovenský hokejista Dávid Skokan prispel gólom k triumfu Chomutova na domácom ľade nad Spartou Praha 4:3 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 26. kola najvyššej českej súťaže.

Čoskoro 29-ročný Popradčan v 36. min poslal svoj tím do vedenia 2:0. Víťazný gól "Pirátov" strelil v 4 min predĺženia Vladimír Růžička ml. V drese Sparty si pripísal asistenciu obranca Juraj Mikuš.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 26. kola českej hokejovej extraligy:

Třinec - Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Tomáš Marcinko 1+1, Peter Hamerlík (obaja Třinec) chytal od 22. min a zneškodnil 10 z 11 striel hostí

Jihlava - Olomouc 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Bruno Mráz 1+0, Branislav Konrád (obaja Olomouc) absolvoval celé stretnutie a chytil 33 z 36 striel domácich

Vítkovice - Liberec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)