Jedinečný príbeh v Tipsport lige: Vonku ani ťuk, doma strieľa ostrými

Peter Kafka v zápase so Žilinou
Peter Kafka v zápase so Žilinou

KOŠICE - Spolupráca Petra Kafku s Marekom Hovorkom baví divákov v košickej Steel aréne v každom zápase. Predsezónne posily HC Košice napĺňajú očakávania a Kafka potvrdzuje inštinkt strelca. Zatiaľ však výlučne na domácom ľade, na ktorom strelil všetkých 13 svojich gólov.

Český útočník si je vedomý nevídaného pomeru medzi gólmi doma a vonku. Pri otázke, či vie, koľko z jeho 13-tich gólov dosiahol doma a koľko vonku, s úsmevom poznamenal: "Doma všetky, vonku nič. Sedí mi väčšie košické ihrisko, mám to rád. Mám rád aj svoj pokoj pred zápasom, rád si po obede pospím a tak sa na zápas lepšie pripravím, ako keď sa trebárs päť hodín trmácam autobusom. Je to však asi iba výhovorka. Ja sa snažím vonku úplne rovnako ako doma, ale podľa štatistík to vyzerá, že mi to viac sedí doma," uviedol Kafka.

Aj vďaka jeho gólom sú Košičania najlepším tímom na domácom ľade, čo potvrdili aj v zápase 23. kola Tipsport ligy proti Žiline. Kafka v ňom opäť potvrdil, že góly vie dávať. Pri pohľade na jeho hru, predovšetkým na košickom ľade, má divák pocit, že skóruje z každej príležitosti. Dôkladnejší pohľad do štatistík hovorí o skvelej 26%-nej úspešnosti streľby, čo je najviac spomedzi elitných ligových kanonierov. Pre porovnanie najlepší strelec súťaže Matej Paulovič sa pohybuje okolo 22%, Tomáš Mikuš 25% a Lukáš Handlovský strieľa s 14%-nou úspešnosťou.

Kafka ako správny tímový hráč nezabúda pripomenúť, že jeho strelecká fazóna je dielom spolupráce celého útoku. V ňom pravidelne nastupuje s Marekom Hovorkom. Túto dvojicu najčastejšie dopĺňa Jakub Suja, na presilovkách hosťuje David Pacan. "Ja osobne som veľmi spokojný s tým, ako funguje naša spolupráca. Máme istú chémiu, neprepadávame v útočnom pásme a rozumieme si," poznamenal.

Okrem pomeru gólov doma a vonku je v Kafkových štatistikách aj ďalšia zaujímavosť. Z kvarteta najlepších strelcov ligy je jediný bez hetriku v aktuálnej sezóne. Pritom už päťkrát dosiahol dvojgólový zápas. "Chlapci mi to po druhom góle nahrávali do šancí, ale nevadí, že to nevyšlo. Hlavne som rád, že sme vyhrali. Možno ten hetrik príde v nejakej dôležitej chvíli, keď ho spečatím gólom v predĺžení," dodal Kafka.


Tagy: HC Košice Peter Kafka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hckosice.sk - Dávid Židik

DISKUSIA