Azarenková prešla do ostrej ofenzívy: Do sveta vypustila tri odkazy pre expartnera

Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková

BRATISLAVA - Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková verejne prešla do ofenzívy proti svojmu expartnerovi Billymu McKeagueovi, s ktorým sa súdi o opatrovníctvo 11-mesačného syna Lea. Zabŕdla aj do jeho rodičov.

"Keď vidíte chlapa, ktorý sa neúctivo správa k žene pred svojím otcom a ten na to nič nepovie... Vypovedá to viac o tom chlapovi, alebo o jeho otcovi, ktorý ho vychovával?" napísala na twitteri bývalá jednotka svetového rebríčka a po dvoch minútach dodala: "Prípadne keď chlap zhadzuje ženu v prítomnosti svojej matky a tá sa na tom smeje. O nej to hovorí čo?" Víťazka Australian Open 2012 a 2013 Azarenková tým zjavne nevychladla, po siedmich minútach pripojila príspevok: "A ako by ste nazvali chlapa, ktorý vám nikdy nič nepovie do tváre, ale je taký zbabelý, že šteká z diaľky, potom nasadne do auta a zmizne?"

Azarenková sa po polročnej odmlke vráti do súťažného diania v prvý januárový týždeň na turnaji WTA International ASB Classic v novozélandskom Aucklande. Bude hrať na základe voľnej karty. Dvadsaťosemročná rodáčka z Minska teraz figuruje na 209. priečke v singlovom renkingu. V tejto sezóne najmä z osobných dôvodov absolvovala iba dva turnaje na tráve - Malorku a Wimbledon. V grandslamovom Londýne prehrala v osemfinálovom 4. kole 6:7 (3), 2:6 s Rumunkou Simonou Halepovou.

Azarenková v auguste oznámila, že nebude hrať na vrcholných newyorských US Open. V rámci jej právneho sporu s McKeaguem o potomka vydal súd predbežné opatrenie, podľa ktorého tenistka mohla opustiť Kaliforniu iba bez syna. Čelila teda akejsi "Sophiinej voľbe" a materské city prevládli nad láskou k tenisu. Platilo to aj v súvislosti s novembrovým finále Fed Cupu reprezentačných družstiev žien, v ktorom Bielorusky v Minsku podľahli Američankám 2:3. Dvojica sa rozišla v júli krátko po spomenutom Wimbledone. Azarenková sa po decembrovom pôrode vrátila do diania v polovici júna.


Tagy: Viktoria Azarenková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA