Priame slová tenisového velikána a člena Siene slávy: U Djokoviča to nevidím na návrat!

Marat Safin
Marat Safin

MONAKO - Ruský bývalý líder svetového rebríčka tenistov ATP vo dvojhre Marat Safin vyhlásil, že Španiela Rafaela Nadala považuje pri bilancovaní tejto sezóny za pôsobivejšieho ako Švajčiara Rogera Federera. Obaja získali v roku 2017 po dva grandslamové tituly a figurujú na prvých dvoch miestach v renkingu pre nasadzovanie.

"Roger má kompletný arzenál na dosahovanie úspechov, zatiaľ čo Nadal je pravý pracant a bojovník. Federerovi ide všetko jednoduchšie, akokoľvek sa môže zdať, že aj pre Nadala je tenis ľahký. Budúci rok zotrvajú na výslní, u Novaka Djokoviča to nevidím na návrat na jeho bývalú úroveň. Bude to mať zložité. Andy Murray zažije výšky aj pády, ale ak Nadal a Federer zostanú zdraví, nebude v stave čosi robiť," odhadol Safin pre francúzsky Eurosport na podujatí Sportel v Monaku.

"Federer aj Nadal sú na vrchole už dlho. Keď sa pozriete na Top 10, sú tam rovnakí hráči, ako keď som ja končil v roku 2009. Zmení sa to však. Tridsiatnikov vystriedajú mladší tenisti, ktorí sú rýchlejší a budú výkonnostne napredovať. Alexander Zverev má veľký potenciál. O rok-dva bude z neho iný hráč. Zatiaľ sám seba vníma ako juniora, hoci ním už nie je. Musí si veriť a neprestať pracovať," skonštatoval Safin.

Tridsaťsedemročný moskovský rodák Safin je šampiónom z US Open 2000 a Australian Open 2005. Vlani ho uviedli do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte. Na čele svetového rebríčka WTA pobudla jeho sestra Dinara, tiež už nehrá.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Marat Safin

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA