Čajkovský spečatil triumf proti Spartaku, Hudáček privádzal Magnitogorsk do zúfalstva

Michal ČajkovskýMichal Čajkovský Zdroj: khl.ru

JEKATERINBURG - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský prispel jedným gólom k víťazstvu Avtomobilistu Jekaterinburg v utorkovom zápase KHL so Spartakom Moskva.

Dvadsaťpäťročný reprezentant a účastník MS 2017 spečatil 19 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky triumf domácich v pomere 4:2. Hetrikom sa v drese Jekaterinburgu blysol Anatolij Golyšev.

Hráči Severstaľu Čerepovec vyhrali na ľade dvojnásobného šampióna a minulosezónneho finalistu Metallurgu Magnitogorsk 3:2 po predĺžení aj zásluhou slovenského brankára Júliusa Hudáčka, ktorý predviedol 26 úspešných zákrokov.

Avtomobilist Jekaterinburg - Spartak Moskva 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 31., 44. a 49. Golyšev, 60. ČAJKOVSKÝ - 28. V. Komarov, 31. Chochlačev

Metallurg Magnitogorsk - Severstaľ Čerepovec 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 42. Osala, 55. Denis Kazionov - 7. Trubačov, 57. Stránsky, 63. Veriovkin

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Višnevskij, rozhodujúci sam. nájazdKravcov - 36. Darziňš

Lada Togliatti - Torpedo Nižnij Novgorod 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 30. S. Kosticyn, 39. Daugaviňš

Dinamo Minsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 26. Gragnani, 35. Pavlovič - 56. Viklund

Jokerit Helsinki - Sibir Novosibirsk 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 41. Lepistö, 49. Joensuu - 39. Sigarev

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg Severstaľ Čerepovec Július Hudáček Michal Čajkovský