Trapas, kvôli ktorému je Slovensko na posmech: Toto na stavbe národného štadióna nedomysleli

Takto má vyzerať národný štadión na Tehelnom poli. Sídlo by tu mal mať aj Slovenský futbalový zväz
Takto má vyzerať národný štadión na Tehelnom poli. Sídlo by tu mal mať aj Slovenský futbalový zväz

BRATISLAVA - Práce na novom štadióne na bratislavskom Tehelnom poli pokračujú podľa stanoveného plánu. Po slávnostnom otvorení výstavby tohto Národného futbalového štadióna, ktoré sa uskutočnilo 1. septembra 2016, sa na Tehelnom poli začali realizovať prvé projektové práce.

Internet najnovšie zabáva fotografia z ukážky, ako bude nový futbalový stánok Slovákov vyzerať. Obsahovať totiž bude aj miesta, z ktorých vôbec nebude na ihrisko vidieť. Sedačky by však podľa medializovaných informácii mali slúžiť len pre vizuálny efekt a nebudú sa rátať ani do kapacity štadiónu.

Výstavbu Národného futbalového štadióna zabezpečí spoločnosť Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo (Strabag), s. r. o., dcéra spoločnosti Strabag, s. r. o. Stavebné práce sa zaviazala uskutočniť za 49,81 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (59,77 mil. eur vrátane dane) do 76 týždňov, teda jeden a pol roka. 

Nový futbalový štadión vyrastie v areáli pôvodného štadióna ŠK Slovan Bratislava, bude mať kapacitu vyše 20-tisíc miest a kategóriu 4 podľa smernice UEFA pre infraštruktúru štadiónov. Akcionárom investora, spoločnosti NFŠ, a. s. (do konca minulého roka Národný futbalový štadión, a. s.) je ŠK Slovan Bratislava futbal, a. s. (predseda predstavenstva Ivan Kmotrík). Štát sa zaviazal dostavať a odkúpiť nekomerčnú časť štadióna. Ten by mal byť podľa investora skolaudovaný a odovzdaný štátu do konca roka 2018. Štát poskytne na výstavbu štadióna dotáciu 27,2 mil. eur a tá sa odpočíta od výslednej kúpnej ceny. 


Tagy: ŠK Slovan Bratislava

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
vizualizácia ŠK Slovan

DISKUSIA