Čajky bojovali do posledných sekúnd: Drámu nakoniec nezvládli a v pohári FIBA končia

Angelika SlamováAngelika Slamová Zdroj: Piešťanské Čajky

BUKUREŠŤ - Piešťanské Čajky podľahli v Rumunsku ACS Sepsi-SIC 57:64 vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny záverečného 6. kola Európskeho pohára FIBA basketbalistiek. Čajkám nevyšiel prvý polčas, v ktorom si domáce utvorili rozhodujúci 12-bodový náskok. Hostky zdramatizovali duel v druhej polovici, keď v závere zápasu aj viedli, no skúsený súper napokon dokázal triumfovať. Zverenky trénera Martina Pospíšila síce mali pred zápasom šancu na postup do ďalšej fázy, napokon však obsadili konečné štvrté miesto v tabuľke "déčka".

Domáce vstúpili do zápasu aktívnejšie a po štyroch minútach viedli 13:2. Čajkám sa postupne podarilo skorigovať náskok Rumuniek na päť bodov. Druhá 10-minútovka patrila opäť Sepsi-SIC, napriek vyrovnanému úvodu ukončilo prvý polčas s 12-bodovým odstupom.

Hostky po zmene strán zabrali, v tretej štvrtine ukrojili z manka 5 bodov, v záverečnej časti sa dokonca vďaka dvom trojkám po sebe dostali do vedenia. Šesť minút pred koncom si vypracovali aj 5-bodový náskok. Potom sa však domáce prebrali a dokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech.

Európsky pohár FIBA 2017/2018 - D-skupina - štvrtok:
ACS Sepsi-SIC (Rum.) - Piešťanské Čajky (SR) 64:57 (15:10, 20:13, 9:14, 20:20)
Najviac bodov: Webbová 17 (4 trojky), Fontainová, Marshallová a Gordiová-Parauová po 12
Zostava a body Piešťan: T. Páleníková 16, Podrugová 12, Zohnová 11, Bartáková 9, J. Smithová 3 (Mikulášiková 6, Dudášová, Kašpárková a Slamová po 0)
TH: 11/9 - 18/12, fauly: 14 - 16, trojky: 7 - 3

Ďalší výsledok D-skupiny:
Hatay BSB (Tur.) - MKS Katarzynki Toruň (Poľ.) 66:58 (22:11, 10:13, 20:15, 14:19)