Všetko je definitívne spečatené: Everton oznámil príchod nového manažéra

Sam Allardyce
Sam Allardyce

LIVERPOOL - Futbalový tréner Sam Allardyce je novým koučom FC Everton, účastníka najvyššej anglickej súťaže Premier League. Šesťdesiattriročný Allardyce podpísal s "karamelkami" zmluvu do júna 2019. Vo funkcii nahradil Holanďana Ronalda Koemana, ktorého odvolali pre neuspokojivé výsledky liverpoolskeho klubu. Evertonu momentálne patrí v tabuľke Premier League so ziskom pätnástich bodov 13. priečka.

"Je zrejmé, že klub prežíva ťažké obdobie a dúfam, že čoskoro budeme môcť povedať, že už je to za nami a budeme sa posúvať v tabuľke nahor," povedal rodák z Old Park Farm.

Allardyce sa vrátil do anglickej najvyššej súťaže po májovom odchode z Crystal Palace. Predtým trénoval aj reprezentáciu Anglicka, musel však odstúpiť po škandále s novinármi v utajení. Na stretnutí s prestrojenými žurnalistami v jednom z londýnskych hotelov okrem iného nemal problém poradiť, ako sa dá obísť pravidlo o zákaze vlastníctva práv na hráča treťou stranou. Nerozpakoval sa ani očierniť svojho predchodcu Roya Hodgsona a jeho schopnosť motivovať mužstvo.


Tagy: Everton FC Sam Allardyce

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Twitter/Everton

DISKUSIA