Djokovič čaká od Štepánka veľa: Čo chce od svojho nového trénera?

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

PRAHA - Bývalý český tenista Radek Štěpánek definitívne rozšíril trénerský štáb Srba Novaka Djokoviča. V spolupráci s legendárnym Američanom Andrem Agassim sa chce pokúsiť dostať "Noleho" opäť na vrchol mužského svetového rebríčka ATP. Informoval o tom server iDnes.cz.

Djokovič so Štěpánkom potvrdili uzavretie dohody vo štvrtok na Instagrame. "Toto je môj nový tím, toto je môj nový tréner. Už sa tešíme na štart novej sezóny," uviedol na sociálnej sieti 30-ročný Srb, ktorý ukončil sezónu na konci júla pre pretrvávajúce bolesti v pravom lakti. Zo štvrtej pozície vo svetovom rebríčku sa prepadol až na dvanástu priečku. Na okruh ATP sa plánuje vrátiť v januári na turnaji v Dauhe, na ktorom triumfoval v uplynulých dvoch ročníkoch.

 

Obaja hráči v minulosti často spolu trénovali. Djokovič sa viackrát vyjadril, že na Štěpánkovi obdivuje jeho vytrvalosť a oddanosť tenisu. Dvojnásobný víťaz Davisovho pohára pred dvoma týždňami ukončil kariéru pre pretrvávajúce problémy s chrbticou.

Okrem dvoch "šalátových mís" získal Štěpánek bronz v mixe na OH 2016 v Riu de Janeiro s krajankou Luciou Hradeckou. Počas pôsobenia v profikolotoči bol výborný deblista. Vo štvorhre má grandslamové tituly z Australian Open 2012 a US Open 2013, ktoré vybojoval po boku Inda Leandra Paesa.


Tagy: Radek Štěpánek

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA