Good Angels Košice na úspešnej jazde: Košičanky postúpili priamo do januárového osemfinále

Na snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po víťazstve
Na snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po víťazstve

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice sa predstavia priamo v osemfinále Európskeho pohára FIBA 2017/2018. Úradujúci slovenský majster sa kvalifikoval medzi najlepších 16 tímov ako posledný ôsmy nasadený.

Košičanky obsadili konečnú 1. priečku v B-skupine EP FIBA, keď v záverečnom 6. kole tejto fázy zdolali domáci Ružomberok (59:56 po predĺž.) a zároveň turecký Mersin zakopol v ruskom Krasnojarsku (70:75). Hráčky Good Angels sa v januári stretnú s víťazom dvojzápasu 1. kola play-off Basket Landes (Fr.) - Elfic Fribourg (Švaj.). Slovenský zástupca sa teda vyhol decembrovému dvojzápasu play-off o účasť v osemfinále. Informoval o tom špecializovaný web fiba.basketball/eurocupwomen. Postup z desiatich skupín (A-J) do vyraďovacej časti EP FIBA žien si zabezpečilo 24 tímov. Z každej skupiny išli ďalej dvaja najlepší plus z oboch konferencií po dve najúspešnejšie družstvá umiestnené na tretích miestach. Všetkých 24 postupujúcich potom zoradili v renkingu podľa výsledkov a celkového skóre v skupinách od prvého po 24. miesto.

Najlepšia osmička postúpila priamo do osemfinále medzi 16 najlepších, zostávajúca šestnástka si to rozdá v 1. kole play-off vo dvoch zápasoch systémom doma-vonku, pričom dvojice sa určili podľa aktuálneho nasadenia (9-24, 10-23, 11-22, 12-21....).


Tagy: Good Angels Košice

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA