VIDEO Hokejový Slovan víťaznú šnúru nepredĺžil: Krutá facka od najslabšieho tímu KHL!

Hokejisti Dinama Riga Slovanu nedali šancuHokejisti Dinama Riga Slovanu nedali šancu Zdroj: dinamoriga.lv

RIGA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL s Dinamom Riga 1:5. O osude duelu rozhodla už prvá tretina, v ktorej si lotyšský tím utvoril trojgólový náskok. "Belasí" nepridali štvrtý triumf v sérii a v tabuľke Západnej konferencie zostali na predposlednej 12. priečke, na miestenku v play off strácajú 16 bodov. Slovan súbojom v Rige odštartoval päťzápasový trip na klziskách súperov. Najbližšie sa v utorok 5. decembra o 17.00 SEČ predstaví v Nižnom Novgorode.

Do súboja dvoch najslabších tímov Západnej konferencie vstúpili aktívnejšie hostia, po prihrávke Řepíka však strelu Šerbatova zblokovalo klbko hráčov Rigy naskladaných pred bránkoviskom. V 5. minúte sa za faul kolenom nechal vylúčiť Boychuk a Dinamo už po tridsiatich sekundách využilo presilovku, keď Galvinš strelou švihom trafil presne - 1:0. Slovan mal v úvodnej tretine problémy s disciplínou, vylúčenie Viedenského ešte ustál, no Šťastného podrazenie potrestal Indrašis - 2:0. V 16. minúte pridali naštartovaní domáci tretí gól po vydarenej akcii, na ktorej konci bol Barkerov nešťastný teč puku za chrbát Štěpánka - 3:0.

Na začiatku druhej tretiny pohrozil Kašpar, po jeho pokuse Kalninš vyrazil puk ramenom na ochrannú sieť. Vzápätí Slovan dostal možnosť vrátiť sa do zápasu pri vylúčení Ališauskasa, ale závar pred bránkou súpera si nedokázal vytvoriť. Dinamo vyčkávalo na okienka v defenzíve súpera, po jednom z nich sa Indrašis prehnal s pukom po pravom krídle až pred bránkovisko, no Štěpánek si zastal svoje miesto. V 35. minúte zdvihol zástavu Slovana jeho kapitán Meszároš, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a strelou po ľade znížil - 3:1. Radosť "belasých" však dlho netrvala, už o necelé dve minúty Razgals šťastným tečom opäť vrátil Dinamu trojgólové vedenie, ktoré onedlho zvýšil Indrašis po prečíslení troch na jedného - 5:1.

Nádeje Slovana na zdramatizovanie duelu zmarili v úvode záverečného dejstva Réway s Boychukom, ktorí putovali na trestnú lavicu. Dinamo síce početné výhody nepretavilo do šiesteho gólu, ale mrzieť ho to nemuselo, keďže čas pre súpera sa neúprosne krátil. V 58. minúte sa tešil z hetriku Indrašis, ale rozhodca rozpažil po tom, ako puk iba zazvonil o žŕdku Štěpánkovej bránky. Vylúčeniami rozkúskovaná hra viac vyhovovala domácim, ktorí doviedli duel do úspešného konca a dosiahli iba tretí triumf v riadnom hracom čase v tejto sezóne.

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Galvinš (Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darzinš, Zile), 16. Darzinš (Indrašis, Galvinš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (Redlihs, Darzinš) - 35. Meszároš (Řepík, Viedenský). Rozhodovali: Vasiliev, Ovčinnikov - Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), vylúčení: 5:10 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5542 divákov.

Dinamo Riga: Kalninš - Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars - Darzinš, Indrašis, Redlihs - Skvorcovs, McMillan, Žerdev - Batna, Pavlovs, Razgals - Gegeris, Bičevskis, Bukarts

Slovan Bratislava: Štěpánek - Ebert, Sersen, Meszároš, Bačik, Després, Barker, Voráček - Skalický, Šťastný, Šerbatov - Řepík, Viedenský, Kašpar - Genoway, Boychuk, Réway - Buchtele, Sádecký, Hrnka

Eduard Zankovec, tréner HC Slovan Bratislava (zdroj: www.hcslovan.sk): "Gratulujem Rige k víťazstvu. Domáce mužstvo bolo od začiatku duelu lepšie vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazilo."