Je definitívne rozhodnuté! Slovenský volejbal má nového šéfa

Martin Kraščenič
Martin Kraščenič

POPRAD - Martin Kraščenič sa stal novým prezidentom Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Rozhodli o tom delegáti na XII. Konferencii SVF v Poprade. Prítomných bolo 55 delegátov; Kraščenič (navrhovateľ Ľubor Halanda) v prvom kole volieb získal 28 hlasov, teda nadpolovičnú väčšinu.

Igor Prieložný (navrhovateľka Tatiana Vestenická) získal 24 hlasov a Richard Nemec (navrhovateľ VK Prievidza) tri hlasy. Kraščenič vo funkcii nahradí Ľubora Halandu. Ten koncom októbra informoval o stiahnutí svojej kandidatúry a vyjadril podporu Kraščeničovi. Ľ. Halanda bol prezidentom SVF od roku 2005. Konferencia prijala Ľubora Halandu za Čestného prezidenta SVF a za Čestného člena SVF Pavla Šteliara.

"Dopadlo to tesne, ale vôbec sa nedivím, pretože sa to očakávalo. Pán Prieložný je legenda slovenského volejbalu a som rád, že ho máme v Správnej rade a budeme ďalej spolupracovať. Je to človek, ktorý má slovenskému volejbalu čo dať. Som rád, že to vyšlo, pretože kampani som obetoval veľa času na úkor rodiny a pracovných povinností. Počas kampane som sa stretol s mnohými ľuďmi a som rád, že ich moja kandidatúra oslovila. Mrzelo by ma, ak by to nevyšlo, ale som rád, že v prvom rade vyhral volejbal - a to je dôležité," povedal Kraščenič, ktorý bude naďalej spolupracovať s už bývalým prezidentom Halandom.

"Už počas kampane som pána Halandu oslovil, či by bol ochotný naďalej spolupracovať. Je dobré, najmä v mojich začiatkoch, využiť jeho bohaté skúsenosti a kontakty v rámci Slovenska, ako aj v rámci európskeho a svetového volejbalu, keďže je aktívny v štruktúrach CEV a FIVB," dodal Kraščenič.

Po dvanástich rokoch opúšťa pozíciu prvého muža slovenského volejbalu Ľubor Halanda, ktorý po tom, ako oznámil, že nebude kandidovať, verejne podporil práve Martina Kraščeniča. S výsledkom volieb bol preto spokojný. "Nejde o to, že to bol môj kandidát. Je to človek na správnom mieste, úspešný a skúsený manažér a je to človek, ktorý dokáže ľudí spájať a nie rozdeľovať, čo je veľmi dôležité. Je to človek, ktorý nadviaže na našu prácu - čo sme robili dobre - a pokúsi sa napraviť to, čo nám vyšlo menej, alebo sme nestihli spraviť. Želám mu v novej funkcii veľa úspechov," povedal Halanda a následne pridal zaujímavú správu o tom, že v roku 2019 by malo Slovensko organizovať jednu zo skupín majstrovstiev Európy žien.

"Je to dohodnuté, pretože som s prezidentom CEV, pánom Boričičom, dohodnutý, že pokiaľ vyhrá náš kandidát, okamžite berieme kandidatúru majstrovstiev Európy žien v roku 2019. Zajtra ráno mu hneď telefonujem, hlásime sa o organizáciu tohto prestížneho turnaja, ktorým dôstojne oslávime storočnicu založenia volejbalu na Slovensku," dodal Ľ. Halanda. ME žien 2019 sa uskutočnia v štyroch krajinách - Turecko, Poľsko a Maďarsko sú istí organizátori, štvrtým malo byť Česko, no vzdalo sa svojho miesta. To by malo pripadnúť práve Slovensku.


Tagy: Martin Kraščenič Richard Nemec Igor Prieložný

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA