VIDEO Valencia nevyužila zaváhanie Barcelony: Aj napriek hre v presile utŕžila prvú prehru!

Valencia nečakane podľahla GetafeValencia nečakane podľahla Getafe Zdroj: valenciacf.com

MADRID - Futbalisti Valencie prehrali na ihrisku Getafe 0:1 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej sútaže. O výhre domácich rozhodol v druhom polčase Markel Bergara. Hostia nezužitkovali viac než hodinovú presilovku, v 25. minúte rozhodca poslal po druhej žltej karte predčasne do šatne Maura Arambarriho.

Valencia si pripísala prvú prehru v ligovej sezóne a nevyužila zaváhanie vedúceho FC Barcelona, ktorý v sobotu doma remizoval s Celtou Vigo 2:2. Katalánci majú na čele poradia päťbodový náskok práve pred "netopiermi" z Valencie.

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazili hráči Leganes na domácej pôde nad Villarrealom 3:1.

Leganés - Villarreal 3:1 (0:0)
Góly: 72. Rico, 82. El Zhar, 90.+ Amrabat - 61. Raba

Getafe - Valencia 1:0 (0:0)
Gól: 66. M. Bergara, ČK: 25. Arambarri (Getafe) po 2. ŽK

Eibar - Espaňol Barcelona 3:1 (2:0)
​Góly: 9. Kike, 38. Alejo, 69. Jordan (z 11m) - 79. Enrich (vl.)

Las Palmas - Betis Sevilla 1:0 (1:0)
​Gól: 19. Calleri, ČK: 90.+ Amat (Betis) po druhej ŽK