VIDEO Český futbal písal históriu: Dúbravka so Štetinom boli pri tom!

Martin Dúbravka Martin Dúbravka Zdroj: sparta.cz

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty v poslednom jesennom zápase prvej českej ligy porazili Mladú Boleslav 3:0. Čisté konto v bránke domácich vychytal Martin Dúbravka, celý zápas odohral aj obranca Lukáš Štetina. K výhre domácim pomohol aj videorozhodca, ktorý na zápas najvyššej súťaže dohliadal prvýkrát v histórii a potvrdil úvodný vlastný gól brankára Martina Jedličku.

O ďalšie trefy domácich sa postarali Ondřej Zahustel s Jozefom Šuralom a letenský celok prezimuje na piatom mieste tabuľky s dvojbodovým odstupom od pohárových priečok.

Sparta bola od začiatku aktívnejšia a už v 12. minúte sa ujala vedenia. A hneď bol v hlavnej úlohe videorozhodca Roman Hrubeš, ktorý hlavnému rozhodcovi Karlovi Hrubešovi potvrdil, že lopta bola celým objemom za bránkovou čiarou. Čivičov center totiž preletel Jedličku, od tyče sa odrazil do gólmana a od ligového debutanta potom do bránky. Rozhodca gól okamžite uznal a zhruba po dvadsiatich sekundách po konzultácii s kolegom verdikt potvrdil.

O dve minúty neskôr sa domáci presadili druhýkrát a postaral sa o to bývalý hráč Boleslavi Zahustel, ktorý hlavou tečoval priamy kop Vatajelua. A pretože Boleslav nekládla vôbec žiadny odpor, presadila sa Sparta do prestávky ešte tretíkrát. V 36. minúte sa po ďalšom Vatajeluovom centri trafil Šural.

Po prestávke hra výrazne upadla a pred najnižšou návštevou na Letnej v doterajšom priebehu ligovej sezóny už moc šancí k videniu nebolo. Hosťujúci Magera strieľal z priameho kopu tesne nad a Přikryl potom neuspel sám pred brankárom, ani s volejom z hranice vápna.

Sparta víťazstvom zakončila nepodarenú jeseň, v ktorej hneď v úvode vypadla z európskych pohárov a následne nezvládla ani domáci pohár. V tabuľke letenskému celku patrí piate miesto s odstupom štyroch bodov na tretí Olomouc i druhú Slaviu. Od prvej Plzne delí Spartu priepastných 18 bodov.

Mladá Boleslav, ktorej rovnako ako v minulom kole chýbal chorý tréner Dušan Uhrin mladší, sa naopak nebezpečne priblížila bojom o záchranu. Od predposlednej Ostravy delí stredočeský celok šesť a od poslednej Jihlavy sedem bodov. Jarná časť českej ligy sa začne 17. februára 2018.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
Góly: 12. Jedlička (vl.), 16. Zahustel, 36. Šural
/M. Dúbravka odchytal celý zápas, L. Štetina odohral celý zápas - L. Pauschek odohral celý zápas/

Viac o téme: AC Sparta Praha Martin Dúbravka Lukáš Štetina FK Mladá Boleslav
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky