Grandslamový šampión prežíva skutočné peklo: Päť najťažších mesiacov v mojej kariére!

Stan Wawrinka
Stan Wawrinka

ŽENEVA - Švajčiarsky tenisový rekonvalescent Stan Wawrinka má za sebou dve operácie kolena a dva mesiace s barlami, upína sa k návratu už v januári vrátane štartu na melbournských grandslamových Australian Open.

"Ostatných päť mesiacov bolo najťažších v mojej kariére. Ešte stále na tom fyzicky ani herne nie som 100-percentne. Každý deň tvrdo pracujem na zlepšovaní. Aspoň však napredujem správnym smerom, čo ma teší," povedal rodák z Lausanne Wawrinka na ženevskej tlačovej konferencii, citoval ho web Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Niekdajší tretí muž svetového rebríčka Wawrinka v októbri oznámil ukončenie svojej spolupráce so švédskym trénerom Magnusom Normanom, hľadá si pokračovateľa do tímu k Yannickovi Fattebertovi. Na kondícii robí s Pierrom Paganinim známym z kooperácie s iným hviezdnym Švajčiarom Rogerom Federerom.

"Do začiatku sezóny mi zostáva dosť času zapracovať na chýbajúcom. V ostatných týždňoch všetko išlo dobre, neudiali sa žiadne výpadky," skonštatoval Wawrinka. Tridsaťdvaročný trojnásobný grandslamový šampión figuruje na 9. mieste v singlovom renkingu ATP vo dvojhre. V 1. kole Wimbledonu na tráve v Londýne 3. júla prehral s Rusom Daniilom Medvedevom, odvtedy absentuje. Práve triumf na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka chýba hrdinovi Australian Open 2014, Roland Garros 2015 a US Open 2016 na zavŕšenie tzv. kariérneho Grand Slamu.

Wawrinka sa vráti do diania už na sklonku tohto kalendárneho roka: 28. - 30. decembra sa predstaví na prestížnom exhibičnom podujatí Mubadala World Tennis Championship na tvrdom povrchu v areáli International Tennis Center v komplexe Zayed Sports City v Abú Zabí v SAE. Vo štvrťfinálovom 1. kole ho preverí Pablo Carreno-Busta, víťaz sa v semifinále stretne s ďalším Španielom Rafaelom Nadalom.


Tagy: Stan Wawrinka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA