Prezident Realu si vyhliadol posilu do útoku: Na topkanoniera má pripravených 90 miliónov!

Florentino Pérez
Florentino Pérez

MADRID - Vedenie futbalistov Realu Madrid chce v zime posilniť útok a podľa španielskych médií zacielili na kapitána Interu Miláno Maura Icardiho. Za argentínskeho útočníka je údajne pripravené zaplatiť 90 miliónov eur.

Real sa v tejto sezóne trápi a v španielskej lige je až štvrtý. Nedarí sa útočníkom, keď Cristiano Ronaldo, Karim Benzema a Gareth Bale majú zhodne na konte len dva zásahy. Vedenie tak chce priviesť strelca a vyhliadlo si Icardiho, ktorý dal v 15 zápasoch za Inter v tejto sezóne 16 gólov a je aktuálne najlepším ligovým strelcom. V minulom ročníku dal v 34 dueloch 24 gólov. Iccardi sa stal desiatym najlepším strelcom v klubovej histórii milánskeho Interu. V nedeľňajšom zápase Serie A proti Chievu Verona (5:0) dal kapitán "nerazzurri" gól s poradovým číslom 94.

"Nemám slov na to, aby som opísal tento moment. V mojej piatej sezóne v Miláne som sa stal 10. najlepším strelcom klubu všetkých čias. Ďakujem všetkým za každodennú podporu," vyhlásil šťastný Icardi.

Podľa španielskeho denníka Gol Icardiho prezident Realu Florentino Pérez označil za hlavný cieľ januárového prestupového okna a na zasadnutí vedenia klubu bola schválená suma 90 miliónov eur, ktorú možno do prestupu investovať. Icardi má zmluvu s Interom do roku 2021 a jeho výkupná cena je 110 miliónov eur, ale vzhľadom k tomu, že za neho v roku 2013 zaplatil Inter len 17 miliónov eur, môžu byť Milánčania prístupní k rokovaniam. 


Tagy: Inter Miláno Florentino Pérez Mauro Icardi Real Madrid CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR, ČTK, športky
Foto:
mirror.co.u

DISKUSIA