Ďurica si musí od futbalu odpočinúť: Dôvodom je nepríjemné zranenie!

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: Profimedia

TRABZON - Tréner tureckého futbalového klubu Trabzonspor Riza Calimbay približne dva týždne nebude mať k dispozícii slovenského obrancu Jána Ďuricu.

Dôvodom je zranenie ľavého ramena, ktoré si čoskoro 36-ročný stopér (nar. 10. decembra 1981) privodil v prvom polčase pondelkového domáceho ligového zápasu proti Antalyasporu (3:0). Informuje o tom web Trabzonsporu s dôvetkom, že dunajskostredský rodák po stretnutí absolvoval röntgenové vyšetrenie aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Ďurica, ktorý v novembri uzavrel reprezentačnú kapitolu, v pondelok nastúpil v základnej zostave a v stopérskej dvojici s krajanom Tomášom Hubočanom, z ihriska odišiel v 27. minúte. Stredopoliari Matúš Bero a Juraj Kucka boli na lavičke náhradníkov. Trabzonspor po 14. kole najvyššej tureckej súťaže s 22 bodmi figuruje na 8. priečke tabuľkového poradia (bilancia 6-4-4), má osembodové manko na vedúci Istanbul Basaksehir.

"Stalo sa to už v 27. minúte, keď som vyhral hlavičkový súboj a cez hráča súpera som spadol celou váhou na ľavé rameno. Vyšetrenie v nemocnici, našťastie, nepreukázalo žiadnu zlomeninu. Mám iba natiahnuté väzy a od futbalu si oddýchnem asi dva týždne," povedal Ďurica pre svoj web.

Viac o téme: Ján Ďurica