Ancelotti na lavičku talianskej reprezentácie? Skúsený manažér má na špekulácie svoj názor

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

RÍM - Carlo Ancelotti nebude novým trénerom talianskej futbalovej reprezentácie. Po neúspešnej baráži proti Švédsku sa Taliani neprebojovali na svetový šampionát 2018 do Ruska a futbalový zväz krajiny kontaktoval pri hľadaní nástupcu trénera Giana Piera Venturu aj Ancelottiho.

"Som hrdý, že v Taliansku sa spomínalo medzi kandidátmi aj moje meno. Remeslo však meniť nebudem," povedal v televíznej relácii Domenica Sportiva 58-ročný tréner, ktorý doteraz trénoval iba kluby - naposledy Bayern Mníchov.

Naďalej uprednostňuje klubový futbal, pretože štrukturálne problémy v Taliansku podľa vlastných slov nedokáže riešiť. Taliansko sa prvýkrát za posledných 60 rokov nekvalifikovalo na svetový šampionát. "V Taliansku nie sme na jednej úrovni so Španielskom, Nemeckom alebo Anglickom," poznamenal Ancelotti. Na margo špekulácií, že by sa mohol vrátiť do svojho bývalého klubu AC Miláno, povedal: "Bolo by pekné vrátiť sa do Talianska, moja minulosť hovorí jasnou rečou." Momentálne však nie je s rosso-neri v žiadnom kontakte.


Tagy: Carlo Ancelotti Taliansko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA