Slovenskú legendu čaká veľká výzva: Iné ako víťazstvo neberieme!

Peter Bondra
Peter Bondra

BRATISLAVA - Peter Bondra bezpochyby patrí medzi najväčšie mená slovenského hokeja. Pre reprezentáciu urobil veľa, bol aj pri zisku zlatej medaily, a jeho meno navždy zostane aj v análoch zámorského klubu Washington Capitals. Teraz je už čas jeho aktívnej hokejovej kariéry preč, no od svojho milovaného športu neodišiel úplne. Aj vďaka dvom synom si neustále udržuje prehľad. Najnovšie ho "povolal" do akcie Richard Lintner, ktorý mu ponúkol post generálneho manažéra pri výbere Tisport Ligy v nadchádzajúcom súboji toho najlepšieho zo štyroch líg. Proti sebe sa postaví výber českej, slovenskej, nemeckej a rakúskej súťaže. Bondra pre Športky priblížil, o čom búde All star zápas, no prezradil aj mnoho iného.

Akú pracovnú pozíciu momentálne zastávate vo Washingtone a čo obnáša?

V Capitals som zapojený do niekoľko marketingovych projektov, ktoré sa napríklad tykajú alumni Capitals a stadium series čo je obdoba u nás známeho Winter Classic. Je zaujímavé byť súčasťou takýchto projektov a spoznávať hokej z business zákulisia.

Aký máte prehľad o Tisportlige?
Tipsportligu pravidelne sledujem, vidím, akým smerom sa uberá a keď som na Slovensku, tak zápasy sledujem priamo na štadiónoch, prevažne zápasy HK Poprad.

V lige pôsobí aj váš syn, máte kvôli tomu lepší prehľad? Sledujete, ako sa mu darí?
Sledujem pozorne oboch mojich synov, Davida na Slovensku a Nicholasa v severnej Amerike. Sledujem každý ich zápas prostredníctvom internetu alebo osobne v hľadisku,  takže sa zaujímam o všetko, čo sa ich týka.

Bude olympijská výluka hráčov z NHL jednorazovou záležitosťou alebo to je začiatok trendu?
Som presvedčený že bude v záujme NHL byť súčasťou olympiády v Číne. Treba si uvedomiť, že hokej na profesionálnej úrovni musí byt v prvom rade zodpovedný voči svojim fanúšikom a partnerom a samozrejme voči svojim akcionárom.V Európe tiež cítim, že kluby vnímajú svoju zodpovednosť stále viac, takže otázka účasti profesionálnych hokejistov na OH bude riešená stále citlivejšie a zložitejšie.

Veľké mená slovenského hokeja už dosluhujú a prísť musí nová generácia. Podarí sa niekedy Slovensku obnoviť zašlú slávu?
V slovenskom hokeji začal pred dvomi rokmi proces, ktorý aj tak stále náš najpopulárnejší šport začal posúvať vpred. Reprezentáciu vedú ľudia, ktorí sa problematike súčasných potrieb rozumejú, lebo ju aj na vlastnej koži zažívali na najvyššej úrovni. Domáca hokejová súťaž ukazuje, 6e nemusí byt najbohatšia, aby bola najaktívnejšia v rámci svojich aktivít v európskom regióne. Vďaka otvorenej diskusii stále lepšie poznáme naše prednosti ale aj slabiny, a preto ich stále lepšie dokážeme postupne manažovať. Dúfam, že tvrdou prácou a trpezlivosťou sa postupne vrátime tam, kde sme boli pred 15 rokmi.
 
Ako hodnotíte príchod Craiga Ramsayho do reprezentácie?
Craig je skúsený coach s 40-ročnými skúsenosťami z NHL. Preto je to výborná príležitosť pre náš hokej, aby sme mohli tento know-how zakomponovať do nášho, európskeho ponímania hokeja. Reprezentácia Slovenka má veľmi dobre poskladaný realizačný tím, preto očakávam, že pre hráčov účasť na reprezentačných akciách už je a aj bude príležitosťou posunúť svoje schopnosti o kúsok vyššie.

Neváhajte, a kúpte si lístok na ALL STAR CUP 2018 už teraz!

Váhali ste, keď vás oslovil s ponukou na GM Richard Lintner?
Neváhal som, keďže s Rišom komunikujeme a aj minulý rok som bol súčasťou Allstar víkendu v Poprade, kde všetko vyšlo podľa predstáv. Potešilo ma, keď som sa dozvedel, aký unikátny projekt organizuje naša Tipsport Liga v spolupráci s nemeckou, rakúskou a českou ligou. Nič podobné sa ešte neudialo a bude to jedinečný darček pre našich hokejových priaznivcov. 

Podľa čoho budete vyberať hráčov do vášho výberu?
Turnaj o Allstar cup sa bude hrať vo forme predĺženia 3 na 3, preto budeme vyberať hráčov, ktorí takýto formát dokážu najlepšie zvládnuť. Pôjde o korčuliarov s kvalitným držaním puku s maximálne súťaživou povahou. Iné ako víťazstvo neberieme.

Okolité krajiny majú veľmi kvalitné ligy, nestratí sa Tipsport liga v tak silnej konkurencii?
Tipsprtliga v poslednom čase ukázala svoju silu a súťaživý charakter napríklad v súboji s reprezentáciou alebo v klubovom súboji so Slovanom Bratislava. Allstarcup bude opäť príležitosť ukázať, ako dokážeme zabojovať proti silným súperom.


Tagy: Peter Bondra

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA