Vražda ruského športu: Nežiada sa plakať, ale priam zavýjať!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Ako vraždu ruského športu pomenovala popredná krasokorčuliarska trénerka Tatiana Tarasovová utorňajší verdikt Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vylúčiť inkriminovanú krajinu zo ZOH 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike za inštitucionalizované dopingové prečiny zo ZOH 2014 v Soči.

"Je to absolútne nespravodlivé riešenie na základe výpovedí človeka, ktorého by mali postaviť pred medzinárodný súd. Nemôžeme prijať, že ak niekto dopoval, je to politika celého štátu," povedala Tarasovová pre Sport Express a dodala: "Nenachádzam slová. Nežiada sa plakať, ale priam zavýjať."

Tarasovová však zároveň s prihliadnutím na okolnosti ocenila príležitosť štartu pod označením Olympionici z Ruska (OAR) po individuálnom splnení stanovených kritérií: "MOV napriek onomu hlavnému rozhodnutiu zároveň patrí vďaka za umožnenie účasti jednotlivých pretekárov."

Tarasovová pre Business FM označila za zodpovedného číslo jeden šéfa rezortu športu z inkriminovaného obdobia Vitalija Mutka, medzičasom vicepremiéra: "Pre krajinu je zahanbujúce mať vo funkcii ministra osobu, ktorá dopustila takúto situáciu. Považujem ho za vinného a nemenej všetkých, ktorí mu pomohli dostať sa na ten post." Mutka vyhlásil MOV v utorok vo švajčiarskom Lausanne za doživotne nežiaducu osobu pod piatimi kruhmi.


Tagy: Tatiana Tarasovová

Zdroj:
SITA
Foto:
theguardian.com

DISKUSIA