Skvelá správa pre slovenský tenis: Na Australian Open nad čiarou tri Slovenky

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

MELBOURNE - Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková a Kristína Kučová sú slovenskými tenistkami s právom štartu priamo v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 15. - 28. januára 2018 na tvrdom povrchu v Melbourne. Uzávierka bola tento týždeň na základe svetového rebríčka k 4. decembru.

Rekonvalescentka K. Kučová využila tzv. chránený renking (rovnako ako Nemka Anna-Lena Friedsamová a Ruska Margarita Gasparianová), a to v podobe 95. miesta.

Z oprávnených sa neprihlásili Ruska Svetlana Kuznecovová a Číňanka Čeng Saj-saj. Prvá spomenutá už koncom novembra naznačila svoju absenciu po operácii zápästia nedominantnej ľavej ruky. Pre Sport Express vtedy povedala, že istotu nepociťuje ani v súvislosti s turnajom WTA v rodnom Petrohrade 29. januára - 4. februára. Zo slovenského pohľadu to je zaujímavá informácia v súvislosti s bratislavským stretnutím SR - Rusko 10. - 11. februára na tvrdom povrchu DecoColor v Aegon aréne NTC v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 reprezentačných družstiev žien.

Čiara AO je pod Kolumbijčankou Marianou Duqueovou-Marinovou, 107. v aktuálnom hodnotení. K 108 hráčkam "in" (107 mínus 2 plus 3) pribudne 12 kvalifikantiek a 8 držiteliek voľnej karty. Tretia "vonku" za americkou reprezentantkou Annou Tatišviliovou a Sofiou Keninovou tiež z USA je Slovenka Jana Čepelová, má teda solídnu šancu ešte sa vyhnúť kvalifikácii. Uzávierka kvalifikácie bude o tri týždne podľa poradia k 25. decembru.


Tagy: Dominika Cibulková Magdaléna Rybáriková Kristína Kučová

Zdroj:
SITA
Foto:
WTA

DISKUSIA