Eurovia SBL All Star Game: Na súpisku Sedma pribudol Stamenkovič s Tyusom

BRATISLAVA - Po voľbách kapitánov Eurovia SBL All Star Game 2017/2018 zostali na súpiskách jednotlivých tímov dve voľné miesta. Tím Radoslava Rančíka je už kompletný, teraz je na rade Peter Sedmák. Na jeho súpisku pribudol Svetozar Stamenkovič z KB Košice a Marcus Tyus z MBK Handlová.

Aj vo svojej druhej sezóne na Slovensku si v All Stars zápase zahrá 27-ročný srbský pivot Svetozar Stamenkovič. V jednom tíme sa stretne so svojim spoluhráčom a zároveň kapitánom tímu Petrom Sedmákom. „Som veľmi rád, že k nám pribudol. 'Sveťo' patrí medzi najlepších hráčov v našom tíme, je veľmi efektívny, má veľmi dobrú ruku a rozohrávačský prehľad v hre. Skúsenosti z All Stars už má, hral v Poprade. Som rád, že ho môžem mať v tíme,“ povedal na jeho adresu Sedmák. Srbský basketbalista sa vrátil späť po ročnej pauze na Slovensko, v Košiciach spojil sily s trénerom Miljanom Čurovičom. Spoločne už pôsobili v Prievidzi a aj tentoraz prináša táto spolupráca želaný efekt. Stamenkovič má 14 stretnutiach priemer 16,0 bodu, 8,4 doskoku (5. miesto v lige), 2,6 asistencie a 1,3 zisku. Z hľadisku indexu užitočnosti je s hodnotou 21,4 na treťom mieste v rámci Eurovia SBL, v plus-mínus je dokonca lídrom (+16,1). „V prvom rade patrí veľká vďaka za nomináciu do All Stars tímu. Je to pocta a radosť. Toto bude moja tretia účasť za tri roky, vždy som si so svojimi kolegami užil dobrý čas a rovnako očakávam, že to bude aj tentoraz. Pre nás hráčov je All Stars príjemnou udalosťou, ktorá prináša trochu oddychu od náročných súťažných duelov. Fanúšikom a sami sebe chceme dopriať pekný program. Verím, že Hant aréna bude plná. All Stars je totiž o zábave, preto sa chceme postarať o to, aby ste mali na toto podujatie dobré zážitky,“ uviedol Stamenkovič.

Záverečne miesto na Sedmákovej súpiske získal 23-ročný americký krídelník a hráč MBK Handlová Marcus Tyus. „Je to v podstate líder Handlovej. Ide o komplexného hráča, ktorý si svojimi výkonmi zaslúži byť medzi najlepšími hráčmi ligy. Som rád, že mám vo svojom tíme aj hráča z Handlovej, ktorej som bol súčasťou v predchádzajúcom ročníku,“ vyjadril sa Sedmák. Američan výborne odštartoval na Hornej Nitre svoju profesionálnu kariéru. Aj keď výsledky „Baníka“ nie sú ideálne, tak na Tyusove výkony je vždy spoľahnutie. Po 15 dueloch má priemer 13,3 bodu, 4,5 doskoku, 2,3 asistencie a 1,8 zisku (4. miesto v lige) na zápas. „Skvelé správy. Teším sa, že som sa dostal do výberu. Bude to zábava. Ďakujem za túto možnosť,“ okomentoval svoju nomináciu Tyus.

V nasledujúcich dňoch vám predstavíme trénerské dvojice, ktoré sa zúčastnia Eurovia SBL All Star Game a aj účastníkov smečiarskej súťaže

Eurovia SBL All Star Game je na programe v sobotu 16. decembra o 18.00 h v bratislavskej Hant aréne. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Zloženie tímov Eurovia SBL All Star Game:

Tím Rančík – Boban Tomič (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Žarko Djurič (BK Levickí Patrioti), Igor Marič (KB Košice), Miles Bowman (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Róbert Rožánek (PP & TV Raj Žilina), Grant Sitton (BC Prievidza), Michel-Ofik Nzege (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Dávid Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Nemanja Barač (BK Inter Bratislava)

Tím Sedmák – Aleksandar Vlahovič (BK Inter Bratislava), Milan Žiak (BK Levickí Patrioti), Saša Avramovič (Iskra Svit), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Brandon Holcomb (PP & TV Raj Žilina), Ryan Martin (BC Prievidza), Adam Antoni (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Marcus Tyus (MBK Handlová), Svetozar Stamenkovič (KB Košice)


Tagy: Eurovia All Star Game

Zdroj:
PR článok
Foto:
Lukáš Droppan

DISKUSIA