Dopingoví hriešnici sa lúčia s medailami: Takto sa celá situácia vyrieši

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LAUSANNE - Športovci, ktorí sa vďaka suspendovaným Rusom dodatočne dostali na pódiové pozície na ZOH 2014 v Soči, sa dočkajú dôstojných medailových ceremónií. Budú sa konať počas nadchádzajúcich hier v kórejskom Pjongčangu (9.- 25. 2. 2018), kde im organizátori vyhradia špeciálny čas a priestor. Potvrdil to prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach.

"Robíme, čo môžeme, aby sme urýchlili procedurálne záležitosti. Plánujeme to spoločne s komisiou športovcov MOV. Všetkých, ktorým dodatočne vznikol nárok na medaily, sme pozvali do Pjongčangu, aby si užili niekoľko dní na ZOH," uviedol Bach. Šéf MOV zároveň zdôraznil, že vzhľadom na časovú náročnosť a vopred presne stanovený program ZOH budú presadzovať spojenie medailových ceremónií viacerých športovcov.

Krátko po utorkovom verdikte MOV o prísnych pravidlách účasti ruských športovcov v Pjongčangu sa 22 diskvalifikovaných Rusov obrátilo na Športový arbitrážny súd, keďže stále veria v očistenie svojho mena od praktík štátom kontrolovaného dopingu počas ZOH 2014 v Soči. Súdnych rozhodnutí v ich prípadoch sa dožadujú ešte pred začiatkom ZOH 2018. Nádejajú sa, že špeciálne vytvorená komisia MOV by im ešte dodatočne mohla schváliť účasť v Pjongčangu.


Tagy: Thomas Bach

Zdroj:
SITA
Foto:
olympic.org

DISKUSIA