Cavendishov tím nechce zabudnúť na incident so Saganom: Náš jazdec utrpel najviac!

Pád Brita Marka Cavendisha po kolízii s Petrom Saganom
Pád Brita Marka Cavendisha po kolízii s Petrom Saganom

BRATISLAVA - Kauza vylúčenia Petra Sagana z Tour de France 2017 je stále horúca. Slovenský rýchlik mal údajne počas špurtu zapríčiniť pád Marka Cavendisha, no na celý incident existujú dva názory. Podľa niektorých padol vlastnou vinou, podľa druhého tábora nesie vinu Sagan. Teraz je už jasné, že sa minulosť nebude ďalej rozpitvávať a všetci sa chcú zamerať na to, aby sa podobné nehody v budúcnosti nestali. Cavendishov tím Dimension Data však predsa len prilial trochu oleja do ohňa.

Peter Sagan nemohol na TdF 2017 skončiť horšie. Po spomínanej kolízii s Cavendishom počas štvrtej etapy dostal najskôr časovú a bodovú penalizáciu, no následne ho dokonca vylúčili z celých pretekov. Kontroverzné rozhodnutie sa už tímu Bora-Hansgrohe nepodarilo zvrátiť. Od celej udalosti uplynuli mesiace, no ešte stále nepadlo posledné slovo. Robiť sa už veľa nedá, veď Saganovi teraz nikto nedá novú šancu bojovať v etapách, ktoré dávno skončili. Pretrhla sa tak aj jeho šnúra ziskov zeleného dresu, no teraz sa chce trojnásobný majster sveta sústrediť na budúcnosť.

Cavendishov tím však ešte stále hryzie a kope a k celej veci by sa ešte rád vyjadril. "Chceli by sme, aby sa všetci, jazdci i tímy, podieľali na tom, aby bola cyklistika bezpečná. Celý incident sa znovu podrobne skúmal a prehodnocoval. Vzhľadom na tento fakt, je pre nás veľkým prekvapením, že sme neboli prizvaní, aby sme podali naše stanovisko k celému incidentu. Bol to predsa náš jazdec, kto v konečnom dôsledku utrpel najviac," povedal športový riaditeľ tímu DImension data Douglas Ryder.


Tagy: Peter Sagan Mark Cavendish Douglas Ryder

Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA