UEFA sa zameria na investície AC Milána: Taliansky klub musí čeliť finančnému fair play

Gólové oslavy futbalistov milánskeho AC
Gólové oslavy futbalistov milánskeho AC

MILÁNO - AC Miláno je otvorený "džentlmenskej dohode" s Európskou futbalovou úniou (UEFA) v súvislosti s vyšetrovaním finančnej fair play, ktoré hrozí vykorenením plánov nových čínskych majiteľov klubu.

Finančný kontrolný orgán UEFA odmietne ponuku AC Miláno "dobrovoľnej dohody" získať viac úverov, informovala Gazzetta dello Sport vo štvrtok. "AC Miláno vždy deklaroval, že je pripravený čeliť druhej strane mince, čo je dohoda o urovnaní," uviedol klub vo vyhlásení, ktoré reagovalo na správu. Zatiaľ čo Milánčania minuli viac ako 200 miliónov eur (takmer 250 miliónov eur) na nových hráčov v letnom prestupovom termíne, vznikli pochybnosti o finančnej stabilite čínskeho konzorcia, ktoré v apríli kúpilo klub od Silvia Berlusconiho za 800 miliónov dolárov.

Klub v posledných troch rokoch údajne zaznamenal straty vo výške 255 miliónov eur a nedávno získal pôžičku od súkromného kapitálového fondu Elliott vo výške viac ako 300 miliónov eur. Generálny riaditeľ AC Marco Fassone povedal, že klub má refinančný plán, ktorého dokončenie očakáva v apríli, s príkazom na splatenie úveru Elliottu. Možné sankcie od UEFA zahŕňajú obmedzenia na transferovom trhu, v platoch hráčov, veľkosti kádra pre súťaže UEFA a podobne.


Tagy: UEFA AC Miláno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA