VIDEO Tréner Šachtaru hitom internetu: Na tlačovku prišiel Zorro!

Na snímke tréner Šachtaru Doneck Paulo Fonseca oblečený ako Zorro počas tlačovej konferencie
Na snímke tréner Šachtaru Doneck Paulo Fonseca oblečený ako Zorro počas tlačovej konferencie

CHARKOV - Čierny plášť, klobúk a maska pomstiteľa Zorra na portugalskom koučovi Paulovi Fonsecovi boli rozjarenou bodkou za stredajším postupom ukrajinského klubu Šachtar Doneck do jarného osemfinále futbalovej Ligy majstrov. Tréner napochodoval karnevalovo vystrojený na pozápasovú tlačovú konferenciu po tom, ako jeho zverenci na detašovanej pôde v Charkove prekonali hráčov anglického Manchestru City 2:1 a pridali s k nim v nadstavbe na úkor talianskeho SSC Neapol. Fonseca splnil sľub, ktorý v rámci burcovania dal v kabíne.

"Toto je najkrajšia tlačovka v mojej kariére. Pociťujem obrovskú radosť. Myslím si, že na svoj tím môžu byť hrdí nielen fanúšikovia Šachtara, ale všetci Ukrajinci. Dvanásť bodov v takejto skupine je fantastických," vyhlásil Fonseca. Ďalším v partii bol holandský Feyenoord Rotterdam.

Manchester City utrpel celkovo prvú prehru v tejto sezóne a nestal sa siedmym tímom, ktorý prešiel hlavnou fázou LM s dokonalou bilanciou. Už pred stredou mal istotu prvenstva v F-skupine. "Nezdary sú súčasťou našej profesie. Viackrát som upozornil, že nemôžeme počas celého súťažného ročníka zbierať iba triumfy," stoicky podotkol španielsky kouč hostí Pep Guardiola.


Tagy: Šachtar Doneck Zorro Paulo Fonesca

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA