Vlhová sa pobila s osudom a je v hre o pódium: Druhá časť pretekov presunutá kvôli hmle

Petra Vlhová
Petra Vlhová

ST. MORITZ - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová figuruje na štvrtom mieste po slalomovom kole, ktoré bolo vo švajčiarskom St. Moritzi prvou časťou alpskej kombinácie žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2017/2018. Druhá časť kombinačných pretekov - super G - sa v piatok pre zlé počasie určite neuskutoční.

Predbežne by mali ženy dokončiť alpskú kombináciu v sobotu od 10.45 h, keď mal byť pôvodne na programe super G mimo kombinácie. Podľa FIS by sa tieto jedny preteky mali rátať do dvoch výsledkov, čiže ako super G aj ako alpská kombinácia. Definitíva o víkendovom programe v St. Moritzi padne v piatok večer na kapitánskom mítingu.

Pôvodne sa v piatok predpoludním malo jazdiť super G, ale organizátori v dôsledku silného vetra a hmly na zjazdovke urobili zmenu a prehodili poradie disciplín v kombinácii. Vlhová s vysokým štartovným číslom 33 v slalomovej časti musela bojovať aj s hmlou v hornej časti trate, tesne pred cieľom tiež prišla o cenné stotinky. Celkovo zaostala o 1,29 s za priebežnou líderkou Mikaelou Shiffrinovou. Pre 22-ročnú Liptáčku je to premiéra v tejto disciplíne vo Svetovom pohári. Prvú časť pretekov v konkurencii 51 pretekárok absolvovala aj ďalšia Slovenka Barbara Kantorová. S mankom necelých 4 sekúnd sa zaradila na 28. miesto.

"Moja premiéra mi nevyšla. Navyše zrušili nám super G, lebo je tu veľká hmla. Možno pôjdeme v sobotu alebo v nedeľu. V slalome som urobila chybu, škoda, bola to dobrá pozícia. Uvidíme, ako to bude vyzerať v super G," uviedla Petra Vlhová prostredníctvom videa na svojej facebookovej prezentácii.

Slalomová časť podľa predpokladov najlepšie vyšla Shiffrinovej, hoci ani ona sa v náročných podmienkach nevyhla chybám. Americká favoritka vedie s náskokom 39 stotín sekundy pred úradujúcou majsterkou sveta v kombinácii Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a 1,21 s pred ďalšou švajčiarskou reprezentantkou Michelle Gisinovou. "Slalom to bol rýchly. Žiaľ, urobila som chybu a neviem, či môj náskok bude dostatočný na víťazstvo aj po super G," cituje Shiffrinovä portál laola1.at.

Alpská kombinácia žien - St. Moritz (Švaj.) - výsledky po piatku:

Slalomová časť: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 42,53 s, 2. Wendy Holdenerová +0,39, 3. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +1,21, 4. Petra Vlhová (SR) +1,29, 5. Ramona Siebenhoferová +1,30, 6. Elisabeth Kappaurerová (obe Rak.) +1,33,...28. Barbara Kantorová (SR) +3,95.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA