Vegas sa to ešte iba začalo: Do NHL sa tlačí ďalšie mesto!

Gary Bettman
Gary Bettman

NEW YORK - Komisár hokejovej NHL Gary Bettman vyhlásil, že správna rada súhlasila s návrhom rozšírenia o mužstvo zo Seattlu. Poplatok za expanziu stanovili na 650 miliónov dolárov. Bettman to oznámil vo štvrtok po prvom dni stretnutia guvernérov.

Ak sa teda schváli prijatie Seattlu, stane sa 32. tímom profiligy. "Dohodli sme sa na tom, že v najbližších mesiacoch zvážime všetky informácie a budeme sledovať prácu nového záujemcu," povedal Bettman. Vlastník tímu Vegas Golden Knights Bill Foley zaplatil v tomto roku za prijatie 500 miliónov dolárov. Seattle plánuje do roku 2020 zrekonštruovať starú Key arénu s tým, že by v nej hrávali tímy NHL a NBA. Bettman poznamenal, že Seattle je jediným mestom, o ktorom sa v súčasnosti uvažuje v súvislosti s rozšírením.

Starostka Seattlu Jenny Durkanová uviedla, že už mala stretnutie s Timom Leiwekem, členom skupiny Oak View Group, ktorá získala povolenie renovovať Key arénu. "Snáď som ani nemohla byť viac nadšená", vyhlásila Durkanová. Čoskoro by sa mala stretnúť aj s potenciálnym majiteľom Davidom Bondermanom. "Myslím si, že po novom roku sa pustíme do kampane, pretože teraz na to ešte nie je čas. Ale v Seattli máme veľkú chuť do jedla. Myslím si, že splníme kritériá, ktoré nám boli dané, a že urobíme všetko potrebné pre to, aby k nám NHL mohla prísť," dodala Durkanová.


Tagy: Gary Bettman Jenny Durkanová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA