Slovenky živia nádej o skvelom umiestnení: Parádna otočka na úkor Nórska

Slovenky sa tešia po strelení gólu
Slovenky sa tešia po strelení gólu

BRATISLAVA - Slovenské florbalové reprezentantky zdolali hráčky Nórska 7:4 v piatkovom stretnutí v skupine o 5. - 8. miesto na domácich MS v Bratislave (1. - 9. decembra 2017). Zverenky Michala Jedličku si zahrajú o piatu priečku v sobotu o 11.15 h proti Lotyškám. Tie v piatok zdolali súperky z Poľska 5:1. Slovenky si na domácom turnaji s istotou zlepšia svoje doterajšie maximum zo svetových šampionátov. Na predchádzajúcich MS v roku 2015 vo fínskom Tampere skončili na ôsmej pozícii.

Slovenky nezačali dobre a už v 6. min prehrávali, dokázali však vyrovnať zásluhou Michaely Šponiarovej. Nórky však trestali chyby slovenského výberu a po prvej tretine viedli 3:1. Slovenské florbalistky gólmi Šponiarovej a Denisy Ferenčíkovej vyrovnali na 3:3, ale Nórky si potom vypracovali najtesnejší náskok. Prišli chvíle Paulíny Hudákovej, ktorá dvoma presnými zásahmi v rozpätí 34 sekúnd nielen premiérovo v zápase poslala Slovenky do vedenia 5:4, ale zlepšila absolútne maximum bodov jednej hráčky na MS. Doterajším rekordom bolo 25 bodov Švédky Emelie Lindströmovej na dvoch šampionátoch po sebe - v rokoch 2009 a 2011. Definitívnu bodku za duelom dali dva góly Sloveniek v závere - v 59. min zvýšila na 6:4 Katarína Klapitová a 15 sekúnd pred treťou sirénou skórovala do prázdnej bránky aj kapitánka Lucia Košturiaková. Zaujímavosťou je, že slovenské reprezentantky v piatok využili obe presilové hry.

MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave je jedenásty v poradí. Prvenstvo obhajujú Švédky, ktoré triumfovali na ostatných piatich MS, celkovo majú na konte sedem zlatých úspechov. Pre slovenské reprezentantky to je štvrtá účasť na MS - predtým štartovali vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

MS 2017 florbalistiek - Bratislava (ZŠ Ondreja Nepelu) - o 5. - 8. miesto - piatok:

Slovensko - Nórsko 7:4 (1:3, 4:1, 2:0)
Góly: 12. Šponiarová (Ferenčíková), 23. Šponiarová, 26. Ferenčíková (P. Hudáková), 35. P. Hudáková (Ferenčíková), 36. P. Hudáková (Ďuríková), 59. Klapitová (K. Hudáková), 60. Košturiaková - 6. Thorvaldsenová (Holmová), 16. Holmová (Thorvaldsenová), 19. Hjortová (Holmová), 31. Einstulenová
Vylúčené: 0:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kirjonen a Sirkka (obaja Fín.), 732 divákov
Zostava SR: Krištofová (Hlavatá) - M. Šponiarová, Ďuríková, Šidlová, Trošková, Robová, Boľová - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková - K. Hudáková, Kocurová, Klapitová - Cupráková, Bobotová, Kvasková - Dzurinová, V. Grossová, Pintérová


Tagy: Slovensko Nórsko florbal

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA