Tréner slovenských florbalistiek po fantastickom obrate: Bolo to až hrôzostrašné!

Katarína Klapitová (Slovensko) a vpravo Charlotta Hjortová (Nórsko) v súbojiKatarína Klapitová (Slovensko) a vpravo Charlotta Hjortová (Nórsko) v súboji Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenské florbalistky zvíťazili v piatkovom zápase o 5.-8. miesto na MS v Bratislave nad Nórskom 7:4. V sobotu o 11.15 h nastúpia v dueli o konečné 5. miesto proti Poľsku. Významný míľnik dosiahla v zápase slovenská reprezentantka Paulína Hudáková, autorka troch bodov, ktorá ich už celkovo na šampionáte nazbierala 26, čo je najviac v historických tabuľkách počas jedných MS. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Michal Jedlička (tréner SR): "Bol to ťažký duel. Vo štvrtok dievčatá proti Fínkam bojovali a siahali na senzáciu, no dnes mali v úvode veľmi ťažké nohy, bolo to až hrôzostrašné. Našťastie sme zmobilizovali sily a od druhej tretiny sme hrali dobre. Prvá formácie to dnes vzala na seba, ale všetky dievčatá šli na sto percent a previedli kvalitný tímový vykon."

Katarína Klapitová (hráčka SR, autorka gólu): "Som veľmi rada, že mi to tam v závere padlo a upokojilo nás to. V prvej polovici zápasu sme ťahali za kratší koniec. Zlomilo sa to, keď sme mali hernú prevahu a pribúdali na naše konto góly. Tréner nás vedie k tomu, že nič nie je nemožné a dokážeme otočiť zápasy, v ktorých prehrávame. Teraz sa tešíme na duel proti Lotyškám, ktorým máme čo vracať. Chceme ich zdolať a verím, že nás prídu fanúšikovia povzbudiť."

Paulína Hudáková (hráčka SR): "Nezačali sme dobre, ale potom sa nám podarilo otočiť výsledok. Môj rekord hodnotím pozitívne, rada sama seba prekonávam. Baby mi to pripomínali, som rada, že sa to podarilo."

Denisa Ferenčíková (útočníčka SR): "Hnevalo ma, ako sme k tomu pristúpili, nebola tam žiadna dravosť, nejaká myšlienka, rýchlosť. Čakala som, že po prvej tretine bude v šatni ,rošambo´, ale tréner sa nás snažil iba namotivovať, bolo to príjemné, vysvetlil nám to a myslím, že každá hráčka si to uvedomila. Nemohli sme hrať s takým nasadením ako proti Fínsku, pretože sily ubúdali. Snažili sme sa hrať s loptičkou, otvoriť hru a vytvárať si šance. Usilovali sme sa vyvarovať nórskych protiútokov, pretože súperky hrali iba na to."

Viac o téme: MS vo florbale Michal Jedlička Katarína Klapitová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy