Legendárny Jágr naložil mladým talentom: Takú postavu mal Chára ako päťročný!

Jaromír Jágr (68) a Zdeno Chára (33)
Jaromír Jágr (68) a Zdeno Chára (33)

BRATISLAVA - Doba sa zmenila a s dobou sa menia aj ľudia a inak tomu nie je ani v športe. Vie to veľmi dobre aj česká hokejová legenda Jaromír Jágr (45), ktorý sa pred nedávnom vyjadril na adresu mladých talentov.

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL poukazuje na to, že mnoho najlepších hráčov by ste na prvý pohľad ani netipovali za športovcov, pretože nie sú tak fyzicky zdatní ako tomu bolo v minulosti.

Rodák z Kladna, ktorý toho už má vo svojej bohatej športovej kariére za sebou naozaj veľa, poukázal na trend dnešnej doby v rozhovore pre Sport Magazín. "Keby ste videli niektorých hráčov, ktorí vedú kanadské bodovanie do polovice tela, tak si poviete, že ste niekde medzi 13-ročnými chlapcami. Také tenké ručičky a nožičky...Takú postavu som mal ja ako 10-ročný a Zdeno Chára ako 5-ročný," pokračoval v rozhovore Jágr, ktorý keď sa postaví na buly, pripadá si ako v mladšom doraste. 

Česká legenda pri ochutnávke prvého kanadského angažmánu túži po tom, aby ho fanúšikovia oceňovali za to, ako hrá a nie pre to, že ešte stále hrá. "Aby sa na mňa nepozerali, že som vzácny len kvôli tomu, že v mojom veku veľa hráčov už nehrá," uviedol 45-ročný veterán vo svojom novom pôsobisku v Calgary: "S Amerikou sa to nedá porovnávať, s Floridou už vôbec nie. Je vidieť, že tu hokejom naozaj všetci žijú."

 


Tagy: Jaromír Jágr Zdeno Chára

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
zimbio.com

DISKUSIA