VIDEO Chudobná výhra Trnavy, Žilina inkasovala päťku, Senica prezimuje v suteréne

Trnavská radosť po expresne rýchlom zásahuTrnavská radosť po expresne rýchlom zásahu Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Už istý jesenný majster najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 Spartak Trnava úspešne zvládol posledný zápas pred zimnou prestávkou, keď si v sobotňajšom dueli 19. kola poradil s Tatranom Prešov najtesnejším rozdielom 1:0. Rozhodujúci moment stretnutia priniesla už 2. min, keď gruzínsky legionár Vachtang Čanturišvili prepasíroval loptu za chrbát hosťujúceho brankára Adriána Slančíka.

Po zmene strán mohol poistiť triumf Trnavčanov striedajúci Kubilay Türk Yilmaz, ale jeho šanca v 66. min sa gólom neskončila. Spartak ukončil jesennú časť so ziskom 43 bodov. Východniari utrpeli v City Arene už 12. prehru v aktuálnom ligovom ročníku a na jar budú mať čo robiť, aby sa vyhli zostupu do nižšej súťaže.

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)
Gól: 2. Čanturišvili, ŽK: 29. Greššák, 36. Vlasko - 22. Dupkala, 44. Udeh, rozhodovali: Glova - Peter Kováč, Borsányi, 2321 divákov

Trnava: Vantruba - Kadlec, Godál, Martin Tóth, Čonka - A. Sloboda, Greššák - Jirka (85. M. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturišvili - Egho (60. Yilmaz)

Prešov: A. Slančík - P. Jacko (82. Špyrka), Udeh, Luberda - Petko, D. Keresteš, Dzurík, Dupkala (57. Trebuňák), Issa Adekunle (37. Grešák) - Katona - Streňo

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Dnes to bol ťažký a komplikovaný zápas, Prešov sa predstavil ako kompaktný tím. Čakalo sa naše víťazstvo. Vyhrali sme na jeseň štrnásťkrát, máme 43 bodov a preto musíme byť šťastní a spokojní."

Sergij Kovalec, tréner Prešova: "Dnes to bol dobrý zápas, v ktorom sme chceli bodovať. Mali sme i šance, ale prehrali sme 0:1 a čaká nás analýza jesene. Domáci sú jesenní majstri, k čomu im gratulujem."

V Podbrezovej rozhodla štandardka

Podbrezová na vlastnom ihrisku zvíťazila nad Nitrou 1:0 v sobotňajšom zápase 19. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy. O triumfe domácich rozhodol v závere prvého polčasu po štandardnej situácii Ján Krivák. Podbrezová dosiahla prvý ligový triumf po siedmich zápasoch. Nitra sa z víťazstva neradovala už piatykrát po sebe.

FK Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0 (1:0)
Gól: 38. Krivák, ŽK: 29. A. Baéz, 40. Leško, 79. Kopičár, 90. Turňa - 13. Niba, 29. Balaj, 38. Kotrík, rozhodovali: Očenáš - Roszbeck, Perát, 637 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko, Krivák, L. Djordjevič, Turňa - Kopičár, A. Baéz - D. Leško (87. Jedinák), Sedláček, Bernadina (77. Mejri) - M. Mikuš

Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba (46. A. Fábry), Ján Chovanec - Kotrík, M. Šimončič, Vencl - R. Valenta (80. Abrahám), Balaj, Charizopulos (66. Ivančík)

Seničania nevystúpili z tieňa

FK Senica doma remizoval s MFK Zemplín Michalovce 1:1 v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Záhorákov poslal do vedenia v prvom polčase Jurij Medveděv. Seničania však svoj náskok neudržali a v druhom polčase v 54. min zaistil bod pre hostí Stanislav Danko. Zemplínčania si pripísali tretiu remízu v rade, Senica bude zimovať na poslednom mieste v ligovej tabuľke.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)
Góly: 24. Medveděv - 54. S. Danko, ŽK: 29. Podhorin, 57. Vaščák, 67. Krč - 69. A. Antonov, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, P. Bednár, 457 divákov

Senica: Plach - Medveděv, Jarabica, Podhorin, Ben Šimon - Richtárech (62. Rigo), Krč (67. Sarpei), Ranko, L. Lupták - A. Kováč (90.+ Smékal) - Vaščák

Michalovce: Bieszczad - M. Bednár, Kavka, J. Carrillo (46. A. Antonov) - Grič - Koscelník, Turík, S. Danko, M. Šimčák (20. P. Kolesár) - Regáli (90.+ Begala) - Sulley

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Boli sme dobre pripravení. Či hrali Michalovce na troch alebo štyroch obrancov, počítali sme s tým. Ako povedal hosťujúci tréner, hralo sa hore-dole. Mne chýbala v zápase väčšia kvalita z našej strany. Michalovce hrajú dobrý futbal, majú veľa kvalitných hráčov. My sme ten zápas chceli zvrátiť bojovnosťou a urputnosťou. Vždy nám však súperi hrozili nebezpečným brejkom, čo sa nakoniec potvrdilo aj pri vyrovnávajúcom góle."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme príležitosti, ktoré sme nevyužili. Po dvoch striedaniach sme museli zmeniť systém, súper prebral iniciatívu a išiel do vedenia. Za druhý polčas si chlapci vyrovnanie zaslúžili. Hralo sa hore-dole, vyhrať mohli obe mužstvá, my sme s bodom vzhľadom na okolnosti spokojní."

Dunajskej Strede nestačilo pohodlné vedenie

Futbalisti Dunajskej Stredy doma remizovali s hráčmi Zlatých Moraviec 3:3 v sobotňajšom stretnutí 19. kola Fortuna ligy. DAC viedol po prvom polčase 2:0 gólmi Erika Pačindu a Simona Pamboua. Hosťom sa však po zmene strán podarilo zvrátiť dvojgólové vedenie domácich hneď dvakrát. Najprv skorigoval Róbert Gešnábel, na jeho zásah reagoval opäť Pačinda.

Vzápätí opäť znížil striedajúci Cléber Silva Nascimento a vyrovnanie dosiahol v závere zápasu Ewerton Paixao da Silva. Dunajská Streda sa gólovo presadila prvýkrát po troch zápasoch, napriek tomu si však pripísala štvrtú remízu po sebe.

1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:3 (2:0)
Góly: 18. a 67. Pačinda, 32. Pambou - 62. Gešnábel, 71. Cléber Silva Nascimento, 81. Ewerton Paixao da Silva, ŽK: 47. Šatka, 68. Pačinda, 90.+ M. Ljubičič - 86. P. Kováč, 88. Dobrotka, rozhodovali: Ziemba - Slyško, Pozor

Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič (64. Koštrna), Šatka, T. Huk, E. Davis - M. Ljubičič - Pambou, Kalmár (75. Ashiru) - Pačinda, M. Divkovič (85. Malec), Vida

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč - Chren (43. M. Nikolič), Dobrotka, Horník, Záhumenský - Ewerton Paixao da Silva, Bariš, Szymonowicz, P. Sládek (46. Cléber Silva Nascimento) - Gešnábel (90.+ Hamar), Ľ. Urgela

Marco Rossi, tréner DAC-u: "Sme smutní z výsledku. Šesťdesiat minút sme hrali dobre, ale doplatili sme na 15-minútový výpadok v obrane. Mali sme veľa šancí, aby sme vyhrali. Keď dáme doma tri góly, musíme vyhrať. Sme smutní, aj kvôli fanúšikom, ale dnes sme urobili na ihrisku všetko, čo sme mohli."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Gratulujem Dunajskej Strede k sezóne a krásnemu štadiónu. V prvom polčase boli lepším tímom, my sme veľa neukázali. Dávno som nebol taký rozčúlený v prestávke, ako teraz a chlapci si to zobrali k srdcu. Znížili sme a ani pri stave 3:1 sme sa nevzdávali. Bod si veľmi vážime, sme spokojní. Erik Pačinda bol dnes fantastický. Dunajská Streda dnes smúti, ale futbal oslavoval."

Žilina dostala výprask

Futbalisti Trenčína si nečakane hladko 5:2 poradili v stretnutí 19. kola Fortuna ligy s druhým tímom tabuľky zo Žiliny. Už v 18. min viedli domáci 3:0, keď sa presadili holandskí legionári Ashraf Mahdioui, Desley Ubbink, aj reprezentant z ostrova Curacao Rangelo Janga. O minútu po treťom góle znížil Miroslav Káčer, ale veľký obrat sa nekonal.

Tréner Žilinčanov Adrián Guľa sa pokúsil so zápasom niečo urobiť, už v prvom polčase vymenil dvoch hráčov a v 55. min si vyčerpal kvótu striedaní. Lenže výsledkom boli len ďalšie dva góly z kopačiek trenčianskych legionárov. V 68. min sa presadil Gruzínec Giorgi Beridze a o dve minúty na to druhýkrát Ubbink. V závere Hancko už len skorigoval výsledok. Trenčín bude zimovať na šiestej priečke, o bod pred Nitrou

AS Trenčín - MŠK Žilina 5:2 (3:1)
Góly: 9. El Mahdioui, 13. Janga, 18. a 70. Ubbink, 68. Beridze - 19. Káčer, 90. Hancko, ŽK: 43. Šulek - 30. I. Díaz, 67. Káčer, rozhodovali: Vlk - T. Somoláni, Lieskovský, 1911 divákov

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Lawrence, Šulek, Skovajsa - El Mahdioui - Ubbink, Zubairu - Azango, Janga (88. Čatakovič), Beridze

Žilina: Volešák - Kaša, Králik (34. Holúbek), Hancko - Chvátal, Káčer, I. Díaz (55. Cociuc), Škvarka, Mazáň - S. Mráz, Otubanjo (34. Špalek)

Viac o téme: Spartak Trnava FK Senica Tatran Prešov Zemplín Michalovce