Nevhodný transparent nezostal bez povšimnutia: UEFA naparila Bayernu trest!

Nespokojní fanúšikovia Bayernu s transparentom
Nespokojní fanúšikovia Bayernu s transparentom

MNÍCHOV - Európska futbalová únia (UEFA) potrestala Bayern Mníchov pokutou 20-tisíc eur za protestný transparent fanúšikov a zahádzanie hracej plochy počas novembrového zápasu Ligy majstrov na pôde Anderlechtu Brusel. Priaznivcom nemeckého klubu sa nepáčila cenová politika Belgičanov, ktorí za vstupenky na vzájomný duel v 5. kole skupinovej fázy pýtali aj 100 eur do sektora na státie.

Svoju nespokojnosť prejavili rozvinutím transparentu, na ktorom v preklade stálo: "Napchali ste si konečne vaše hrdlá?" Následne zahádzali trávnik napodobeninami bankoviek. Bavori môžu očakávať ďalšie sankcie aj za fanúšikovské prejavy v záverečnom vystúpení v skupinovej fáze proti Parížu St. Germain.

Tentokrát sa ich hnev obrátil na UEFA, ktorej odkázali: "Hádzanie nepravých peňazí trestáte, ale zneužívanie futbalu je v poriadku?" Napriek finančným dopadom sa priaznivcov Bayernu zastal aj tréner Jupp Heynckess: "Chcieť sto eur za lístky na státie je hrozné, ľudia majú pravdu." Informácie zverejnil web kicker.de.


Tagy: Bayern Mníchov

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter

DISKUSIA