Tragická autohavária v Česku so smrteľným koncom: Bývalý hokejový reprezentant bojuje o život!

Daniel Kunce
Daniel Kunce

OLOMOUC - Niekdajší hokejový obranca a reprezentant Daniel Kunc (46) mal v centre Olomouca vážnu dopravnú nehodu. Rodák zo Šumperku, ktorý obliekal reprezentačný dres Nemecka, utrpel vážne zranenia. Jeho spolujazdkyňa, krásna mladá kozmetička Jana, tragickú nehodu bohužiaľ neprežila. Účastník troch svetových šampionátov a dvoch OH narazil v obrovskej rýchlosti so svojím luxusným Mercedesom do stĺpu a totálne zdemoloval vozidlo.

"Vodičom, ktorý v noci na piatok narazil na olomouckej Wolkerovej ulici do stĺpu verejného osvetlenia a spolujazdkyňa na následky utrpených zranení zomrela, bol podľa informácií MF DNES bývalý dlhoročný nemecký hokejový reprezentant s českými koreňmi Daniel Kunc," uviedol český denník.

Viacerí svedkovia nehody sa zhodli, že Mercedes centrom mesta išiel neprimerane vysokou rýchlosťou. Tá mala po náraze za následok totálne zničenie vozidla a tiež fatálne zranenia, ktorých následky už neboli v prípade spolujazdkyne Jany zlúčiteľné so životom. Horiace auto okoloidúci uhasili ešte pred príchodom hasičov. Polícia pátra po príčinách autonehody, zatiaľ nemá k dispozícii vzorky krvi aby bola zodpovedaná otázka, či za tragickou nehodou nie sú drogy alebo alkohol. 

Šofér vozidla vyviazol s pomerne ťažkými zraneniami. Kunc má poranený hrudník a utrpel aj otras mozgu. "Je hospitalizovaný na úrazovej jednotke intenzívnej starostlivosti," povedal ČTK hovorca olomouckej fakultnej nemocnice Egon Havrlant.

Dnes už 46-ročný Kunc ukončil bohatú hráčsku kariéru v roku 2012. Takmer celý život strávil v Nemecku, ktorého občianstvo prijal a stal sa aj reprezentantom tejto krajiny. Urastený obranca si v drese Nemecka zahral na na troch majstrovstvách sveta a dvoch olympiádach. 

Najdlhšie pôsobil v kluboch Norimberg a Krefeld v nemeckej najvyššej súťaži. S Krefeldom sa v roku 2003 stal Kunc majstrom Nemecka. V deväťdesiatych rokoch hral za Olomouc aj českú najvyššiu súťaž. Počas sezóny 2010/11 sa do Česka vrátil a hral za Uničov tretiu najvyššiu súťaž.

Pästný súboj Kunca s Lehouxom z roku 2011


Tagy: Nemecko Česko Daniel Kunce

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
wikipedia.org, deb-online.de; Video: Youtube

DISKUSIA