VIDEO Takto hrajú najlepší hráči na svete: Niederreiter letel sám cez celé klzisko a rozhodol

Nino Niederreiter strelil víťazný gól v predĺženíNino Niederreiter strelil víťazný gól v predĺžení Zdroj: SITA

SAN JOSE - Poriadne napínavý zápas, ktorý priniesol všetko, čo fanúšik očakáva. Padlo množstvo gólov, zrodila sa napínavá zápletka a všetko sa rozuzlilo v dramatikom predĺžení.

Šesť zápasov nedal gól, no proti San Jose sa Nino Niederreiter konečne dočkal. V predĺžení si pripísal okrúhly desiaty presný zásah, ktorým rozhodol o triumfe Wild nad Sharks 4:3 po predĺžení. Gól to bol skutočne ukážkový. K puku sa dostal ešte v obrannej tretine, prešiel až do útoku, kde prihral sám sebe o mantinel, následne puk ale stratil. To však trvalo iba sekundu, perfektne vystihol nešikovnú prihrávku súpera a pohotovo zakončil. Sám sa prehnal celým klziskom a rozhodol.

Zápas mal skutočné grády. V bránke Wild sa predstavil Alex Stalock, ktorý pôsobil päť sezón práve v organizácii Sharks. Hosťujúca Minnesota viedla v polovici stretnutia 3:0, no domáci zabrali a zápas dotiahli do predĺženia. V ňom zažiaril Niederreiter a skóre upravil na konečných 4:3 pre Minnesotu.

Viac o téme: San Jose Sharks Nino Niederreiter Minnesota Wild Alex Stalock
  • Zdroj: športky