Po dvoch rokoch prišiel deň D: Čo čaká na Furyho, ak sa chce vrátiť do ringu?

Tyson Fury
Tyson Fury

LONDÝN - Bývalý šampión ťažkej váhy Tyson Fury bude čakať do budúceho roka, či zrušia jeho dištanc od boxovania. Britský výbor na kontrolu boxu (BBBofC) potrestal Furyho pred dvoma rokmi za dopingové a medicínske záležitosti v rámci separátneho antidopingového vyšetrovania vo Veľkej Británii.

Britská antidopingová agentúra (UKAD) v utorok uviedla, že Tyson Fury a jeho bratranec Hughie Lewis Fury mali pozitívne výsledky na nandrolón vo vzorkách, ktoré odovzdali po súbojoch vo februári 2015. Začiatok zákazu činnosti stanovili na 13. decembra 2015, čo znamená, že v stredu mu trest vyprší. Obaja spomenutí pästiari sa vyjadrili, že "nikdy vedome alebo dobrovoľne neporušili žiadne antidopingové pravidlá."

Tyson Fury bude musieť požiadať o novú boxerskú licenciu, ktorú mu minulý rok odobral Britský výbor na kontrolu boxu (British Boxing Board of Control). BBBofC uviedol, že o nej bude rozhodovať v januári.

V ringu nikdy nezdolaný 29-ročný Brit sa súťažne nepredstavil od súboja s Ukrajincom Vladimirom Kličkom, ktorý sa v novembri 2015 skončil jeho triumfom. V nemeckom Düsseldorfe po dvanástich kolách zvíťazil kontroverzný britský boxer jednoznačným výrokom rozhodcov (115:112, 115:112, 116:111).


Tagy: Tyson Fury

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA