Krásne prekvapenie pre tŕpnuceho Tótha: Slovenskí športovci stoja za zlatým hrdinom z Ria!

Slovenský atlét Matej Tóth
Slovenský atlét Matej Tóth

BRATISLAVA - Slovenský olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth zažíva neľahké obdobie. Zlatý slovenský hrdina z Ria si musí počkať na rozhodnutie Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) ohľadom uznania verdiktu disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu (DK SAZ) v prípade jeho dopingovej kauzy najneskôr do 18. decembra. IAAF môže rozhodnutie SAZ akceptovať a očistiť tak Tóthovo meno, alebo sa proti nemu odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne.

Strešná atletická organizácia mala na rozhodnutie 45 dní od dodania verdiktu národného zväzu, táto lehota uplynula 3. decembra. IAAF však v rámci svojich pravidiel využila možnosť jej predĺženia o ďalšie dva týždne a tak tŕpnutie Tótha pokračuje. 

Pred kľúčovým rozhodnutím sa olympijský víťaz z Ria dočkal krásneho prekvapenia v podobe vyjadrenia viacnásobnej podpory niekoľkých známych slovenských športovcov. Tí na sociálnych sieťach prostredníctvom videa vyjadrili Tóthovi úprimnú podporu a poslali jasný odkaz, že stoja za ním!

Niekdajší majster sveta v boxe a aktuálne prezident Slovenskej boxerskej federácie Tomi KID Kovács: "VERÍM TI !!! PODPORME NÁŠHO SKVELÉHO ŠPORTOVCA A ČLOVEKA! @tothem83"

"Skvelý športovec, čestný človek, olympijský víťaz Matej Tóth stále čaká na svoj návrat do súťažného športu, napriek vysvetleniu všetkých nezrovnalostí vo svojom biologickom pase. Maťo, verím že to už nebude dlho trvat, bojuj... " vyjadril na sociálnej sieti Tóthovi podporu zlatý olympijský medailista a jeden z najúspešnejších kanoistov slovenskej histórie Michal Martikán.

Podporu Tóthovi na sociálnej sieti vyjadril aj mnohonásobný majster sveta v karate Roman Volák: "Aby vedel, že nie je sám! Stojíme pri Matejovi Tóthovi. @tothem83 #champion#matejtoth #romanvolak #motivation"


Tagy: Michal Martikán Matej Tóth Roman Volák Tomi KID Kovács

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA