Ďalší mizerný výkon podčiarkol zlú formu: Hasilla si chuť nespravil ani po odchode z elity

Tomáš HasillaTomáš Hasilla Zdroj: TASR

OBERTILLIACH - Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen sa vo štvrtok v rakúskom Obertilliachu stal víťazom vytrvalostných pretekov na 20 km na úvod 3. kola IBU Cupu. Druhý skončil belgický reprezentant Michael Rösch a tretí bol Ukrajinec Vladimir Semakov.

Z tria Slovákov bol najlepší Tomáš Hasilla na 49. priečke s piatimi trestnými minútami a odstupom 5:42,4 min. O 13.30 h sa začnú vytrvalostné preteky žien na 15 km aj s Teréziou Poliakovou a Alžbetou Majdišovou. V tento deň sa rozbehne aj 3. kolo Svetového pohára vo francúzskom Annecy-Le Grand Bornand, a to šprintom žien na 7,5 km od 14.15 h aj s Anastasiou Kuzminovou a sestrami Paulínou a Ivonou Fialkovými.

IBU Cup 2017/2018 v biatlone - 3. kolo - Obertilliach (Rak.) - štvrtok - výsledky:
Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) 48:39,0 min (0), 2. Michael Rösch (Belg.) +1:07,1 (1), 3. Vladimir Semakov (Ukr.) +1:33,5 (0),... 49. Tomáš Hasilla +5:42,4 (5), 74. Michal Kubaliak +8:07,1 (5), 87. Matej Baloga (všetci SR) +9:53,0 (6)

Viac o téme: Tomáš Hasilla Vetle Sjaastad Christiansen Michael Rösch Vladimir Semakov