Podbrezová sa chystá na radikálne zimné zmeny: V kádri nemusí zostať kameň na kameni!

Marek Fabuľa
Marek Fabuľa

PODBREZOVÁ - Vlani po jesennej časti druhí, teraz v rovnakej fáze súťaže tretí od konca. Futbalistov FK Železiarne Podbrezová po Novom roku čaká boj o zotrvanie v slovenskej Fortuna lige. Po 19 kolách majú na konte 14 bodov a patrí im 10. miesto, nasledujú 13-bodový 1. FC Tatran Prešov a 11-bodový FK Senica.

Podbrezová po ôsmom kole aktuálneho ročníka vymenila trénera; Karola Praženicu nahradil Marek Fabuľa, ktorý sa na lavičku "železiarov" vrátil po piatich mesiacoch. Prešovský rodák Fabuľa predtým Podbrezovú viedol od septembra 2015.

"Nedá sa porovnať neporovnateľné, pretože minulú jeseň sme boli pri mužstve rok a pol. Túto jeseň sme prišli k mužstvu, ktoré bolo úplne iné, pokiaľ ide o herný štýl a mentálne nastavenie, takže sa to porovnať vôbec nedá. Minuloročná jeseň bola výsledkom systematickej dlhodobej práce a to, čo nás našlo teraz, to bolo riešenie krízového stavu. Môžem to však porovnať s jeseňou pred dvoma rokmi, keď sme tiež prišli za nejakej podobnej situácie, a to mužstvo bolo zhruba rovnako nastavené ako teraz," povedal pre klubový web Fabuľa.

Výraznou škvrnou počas jesennej časti bola novembrová hanebná prehra 1:8 v domácom prostredí s AS Trenčín. Podbrezová naznačila progres v záverečných troch vystúpeniach v jesennej časti - doma remizovala s ŠK Slovan Bratislava (1:1), na pôde favorizovaného MŠK Žilina podľahla o gól (0:1) a v derniére doma zdolala FC Nitra (1:0).

"Obraz mužstva sa približoval k tomu, na čo sme boli za našich čias v Podbrezovej zvyknutí. Všetko chce svoj čas. Ako sme pri príchode povedali - nie sme čarodejníci, ktorí mávnu čarovným prútikom a hneď sa to zmení. Všetko má svoj čas a priestor. Ja verím, že sme opäť ukázali, že tvrdou prácou sa dá dopracovať k dobrým výsledkom," vyhlásil 42-ročný kormidelník a pokračoval.

"My sme prišli do Podbrezovej za nelichotivej situácie, z ktorej sme sa chceli dostať čo najrýchlejšie von. Myslím si, že prvými tromi zápasmi sa nám to relatívne podarilo, no preto, že mužstvo prechádzalo vývojom, nebolo ľahké nadviazať na úspešnú jeseň spred roka. Som však rád, že všetci v klube - na čele s hráčmi - pristúpili k tréningom a zápasom zodpovedne. Rýchlo sa pochopilo, že jedine to je cesta, ako dosiahnuť dobré výsledky. Tie zlepšené výkony, ktoré sme predviedli v posledných troch zápasoch, potvrdili, že hráči chcú a nie je im to ľahostajné. Verím, že na tie tri zápasy dokážeme nadviazať v jarnej časti, ktorá bude veľmi náročná, a napokon budeme schopní nielen zachrániť ligu, ale aj pripraviť mužstvo na ďalšiu sezónu tak, aby sme sa vyhli takýmto myšlienkam a emócia bola trošku iná. Aby chlapci, ktorí teraz dostávajú príležitosť, ju dokázali zúročiť."

Fabuľa nepochybuje o zimnom prievane v šatni. "My sme to už hovorili, že zmeny budú. Kabína potrebuje trošku vyvetrať, získať iný vietor. Potrebujeme, aby prišli hráči, ktorí majú trochu inak nastavené hodnoty. Samozrejme, kvalitatívne aj ľudské. Určite tam teda bude prievan. S niektorými hráčmi sa budeme musieť rozlúčiť, niektorí pôjdu na hosťovania, iným bude ponúknuté ukončenie spolupráce. Verím, že to mužstvo sa dostane do takej podoby, ktorá bude veľmi dobrá," skonštatoval Marek Fabuľa a uzavrel: "Ak by som neveril, že jar bude úspešnejšia, nemám tu čo robiť."


Tagy: ŽP Šport Podbrezová Marek Fabuľa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, TASR

DISKUSIA