Ďakujeme, Peťo Sagan! Cyklistika opäť dostala Slovensko do povedomia celého sveta

Slovenský cyklista Peter Sagan ukazuje tretiu zlatú medailu majstre sveta na pódiu po víťazstve v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene Slovenský cyklista Peter Sagan ukazuje tretiu zlatú medailu majstre sveta na pódiu po víťazstve v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slávnostný galavečer Zlatý pedál vo štvrtok 21. decembra v bratislavskom hoteli Holiday Inn dá bodku za ďalšou úspešnou sezónou slovenskej cyklistiky, v ktorej vyčnieva tretí titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom na ceste pre Petra Sagana.

Práve Sagan obhajuje titul nielen v kategórii cestnej cyklistiky, ale aj celkovo. Celkovo druhý pred rokom bol paracyklista Jozef Metelka a tretie miesto sa ušlo ďalšiemu "cestárovi" Patrikovi Tyborovi.

Po siedmy raz sa stretne cyklistická obec, aby sa poďakovala najlepším v jednotlivých odvetviach. Nominovaní cyklisti budú ocenení tradične vo viacerých kategóriach - cestná cyklistika, dráhová cyklistika, horská cyklistika - cross country, horská cyklistika - zjazd/four cross, BMX/bikros, cyklokros, cyklotrial, sálová cyklistika, paracyklistika. Samostatne vyhlásení budú aj zástupcovia kategórie masters.

Súčasťou galavečera bude aj tento rok udelenie Ceny za celoživotný prínos pre slovenskú cyklistiku, vyhlásenie kategórie Talent roka 2017 a tiež siedmy ročník súťaže Miss cyklistika. "Som hrdý na našich cyklistov. Rozlohou malé Slovensko v srdci Európy sa vďaka výsledkom na cyklistickej scéne opäť ešte výraznejšie dostalo do povedomia celého športového sveta. Spomedzi všetkých úspechov vyčnieva ďalšia famózna sezóna Petra Sagana. Aj keď ho v jej priebehu sprevádzala smola na niektorých významných klasikách a potom nespravodlivé vylúčenie z Tour de France, vrcholom bol jeho fantastický záver na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene. Tam ako prvý cyklista v histórii vystúpil na najvyšší stupeň víťazov tretíkrát po sebe. Teším sa spolu s vami na galavečer, počas ktorého sa na jednom mieste zíde to najlepšie, čo slovenská cyklistika aktuálne ponúka,“ povedal Peter Privara, prezident SZC, v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Galavečer Zlatý pedál sa začne o 18.30 h. V slávnostnom programe vystúpia okrem ocenených cyklistov aj Henry Tóth, Vlasta Mudríková, Ján Kočiš, Marián Greksa, René Štúr, Katarína Ivanková a Tomáš Bezdeda. Programom budú sprevádzať Oľga Hamadejová a Tomáš Ďutka.

Viac o téme: Peter Sagan Zlatý pedál Peter Privara
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články