Basketbalová smotánka si dá v Hant aréne zraz na najväčšej šou roka

BRATISLAVA - Po ročnej prestávke si fanúšikovia basketbalu môžu pod jednou strechou pozrieť výber toho najlepšieho zo slovenských paluboviek. Eurovia SBL All Star Game 2017 sľubuje jedinečnú šou s bohatým kultúrnym programom.

Dlhoročný formát hlasovania fanúšikov sa rozhodli organizátori podujatia prekopať do oveľa atraktívnejšej formy. Proti sebe sa v pozícii kapitánov predstavia viacnásobný Basketbalista roka a hráč BK Inter Bratislava Radoslav Rančík, jeho súperom v exhibícii bude slovenský reprezentant a hráč KB Košice Peter Sedmák. „Dlhšie sme rozmýšľali nad úpravou tradičného konceptu, ktorý zohľadňoval geografické rozloženie tímov po Slovensku. Na stole bolo niekoľko možných konceptov a samozrejme, inšpiráciu sme hľadali aj v podobných All star projektoch na Slovensku či v zahraničí. Kritériá pri výbere kapitánov boli jednoznačné. Do tejto pozície sme hľadali skúsených hviezdnych hráčov, ktorí si už niečím preskákali, majú okrem bohatých klubových aj reprezentačné skúsenosti a stále patria k najlepším ligovým hráčom. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nominovať do pozície kapitánov slovenských basketbalistov,“ vyjadril sa organizátor podujatia Michal Ondruš.

V priebehu novembra a decembra si obaja kapitáni postupne skladali tímy, celkovo si vybrali sedmičku hráčov bez ohľadu na geografické alebo iné obmedzenie. Z každého tímu si však mohli vybrať len jedného zástupcu, ak sa nedohodli inak. Konečnú súpisky doplnili dve voľby redakcie portálu www.basketliga.sk. Záverečným bodom skladačky bolo zloženie realizačných tímov, pri ktorých od úvodu platilo pravidlo, že si kapitán nemôže zvoliť svojho klubového trénera.

Rančíkov tím povedie kormidelník Levických Patriotov Teo Hojč. „Cítim sa šťastný a hrdý, že si ma vybrali ako hlavného trénera Rančíkovho tímu. Mám veľký rešpekt voči Radovej kariére, jeho zápalu a nadšeniu pre hru. Mal oveľa lepších trénerov v kariére ako som ja, z tohto pohľadu mám teda extra motiváciu, že povediem jeho tím a on bude kapitánom. Som si istý, že All Star zápas bude vzrušujúcim podujatím pre fanúšikov a pre hráčov možnosť, ako si užiť trochu zábavy spojenej s basketbalom,“ vyhlásil Hojč. Na druhej strane bude stáť kouč Interu Bratislava Oliver Vidin: „Veľmi ma potešilo, že som hlavným trénerom jedného z tímov na All Star zápase. Je to o to cennejšie, keďže je celé podujatie u nás v bratislavskej Hant aréne. Je pre mňa veľkým potešením, že môžem byť súčasťou tohto podujatia. Verím, že fanúšikovia prídu v čo najväčšom počte, touto cestou by som ich chcel pozvať.“

Veľké očakávania majú aj od súťaže trojkárov a smečiarov. Zatiaľ čo menoslov smečiarov je už známy, tak účastníkov v trojkárskej súťaži si nechávajú organizátori ako jedno z prekvapení. O povestnú smečiarsku korunku zabojuje Grant Sitton (BC Prievidza), Kentwan Smith (BK Levickí Patrioti), Jakub Merešš, Bobby Brown (obaja PP & TV Raj Žilina).

Basketbalových fanúšikov poteší aj sprievodný program, tešiť sa môžu na bubnovú šou Campana Batacuda, tanečnú skupinu Bailadora Dance Group a na populárne Angels Cheerleaders. Lístky si stále môžete zakúpiť prostredníctvom siete Predpredaj.sk a zapojiť sa tak do súťaže o automobil Kia Stonic na tri dni. Eurovia SBL All Star Game je na programe sobotu 16. decembra o 18.00 h v bratislavskej Hant aréne, v priamom prenose si ho tiež budete môcť pozrieť na televízii 213 a internetovej televízii Huste.sk.

Zloženie tímov Eurovia SBL All Star Game:

Tím Rančík – Boban Tomič (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Žarko Djurič (BK Levickí Patrioti), Igor Marič (KB Košice), Miles Bowman (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Róbert Rožánek (PP & TV Raj Žilina), Grant Sitton (BC Prievidza), Michel-Ofik Nzege (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Dávid Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Nemanja Barač (BK Inter Bratislava)

realizčný tím: Teo Hojč – hlavný tréner, Peter Ivanovič – asistent trénera

Tím Sedmák – Aleksandar Vlahovič (BK Inter Bratislava), Milan Žiak (BK Levickí Patrioti), Saša Avramovič (Iskra Svit), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Miha Vašl (BK Levickí Patrioti), Ryan Martin (BC Prievidza), A.J. Walton (Iskra Svit), Marcus Tyus (MBK Handlová), Svetozar Stamenkovič (KB Košice)

realizačný tím: Oliver Vidin – hlavný tréner, Michal Madzin a Ryan Pannone – asistenti trénera


Tagy: Eurovia All Star Game

Zdroj:
SITA
Foto:
Eurovia All Star Game

DISKUSIA