Emotívny koniec slovenskej kapitánky: Živí ma práca, šport musí ísť bokom!

Lucia Košturiaková
Lucia Košturiaková

BRATISLAVA - Kapitánka slovenských florbalistiek Lucia Košturiaková sa rozlúčila s reprezentačnou kariérou po poslednom vystúpení národného tímu na bratislavských majstrovstvách sveta 2017. Derniéra to bola úspešná - Slovenky v zápase o 5. miesto zvíťazili 6:4 nad Lotyškami.

"Chcela som si to užiť. Povedala som si, že je to posledný zápas, a tak sa nemám na čo šetriť," povedala 27-ročná Košturiaková. "Nemyslím si, že je správna chvíľa na lúčenie, mali by sme oslavovať piate miesto a nie tu slziť," dodala bezprostredne po historicky najlepšom umiestnení slovenskej reprezentácie žien na MS.

"Bolo to emotívne, ja som sa toho veľmi bála. Dokonca, keď som sa ráno líčila, hovorila som si, že oči radšej vynechám, pretože sa určite rozplačem, ale napokon to bolo veľmi pekné. Prišlo mi to fajn, že sa lúčim v Bratislave a piatym miestom. Ak by bol turnaj neúspešný, lúčilo by sa mi horšie," vyhlásila odchovankyňa Juventa Žirafa Žilina.

Rodáčka z Varína nevylúčila, že sa do reprezentácie jedného dňa vráti, v dohľadnom čase to však nebude. "Človek nevie, čo mu život prinesie. Stať sa môže čokoľvek. Nikto nevie, čo bude o dva roky, možno opäť dostanem kyticu a tašku," uviedla účastníčka štyroch svetových šampionátov elitnej kategórie. "Budúcu sezónu si chcem určite oddýchnuť a viac sa venovať osobnému životu či práci. Chcem trochu zmeniť životný štýl, pretože to, ako žijem posledné štyri roky, pomaly prestávam považovať za život. Je to veľký stres," poodhalila Košturiaková a pokračovala: "Možno skončím a prídem na to, že mi florbal naozaj chýba, alebo ani neskončím. Vôbec neviem, čo bude. Jediné, čo momentálne viem, je, že v živote musí prísť nejaká zmena. Živí ma práca, florbal nie, takže bokom musí ísť druhá menovaná činnosť," povedala hráčka pražského Tigers FK Jižní Město.

Slovenská útočníčka je presvedčená, že domáci šampionát bol úspešný najmä vďaka českému koučovi Michalovi Jedličkovi. Podľa kapitánky majú florbalistky spod Tatier potenciál sa naďalej zlepšovať, no na Slovensku to v súčastnosti nejde. "Veľmi sme sa pod ním posunuli. Pracoval so strašným materiálom. Keď nás dostal, myslím si, že bol z toho aj dosť nešťastný, ale urobil kus práce. Všetkým hráčkam zo Slovenska by pomohlo, ak by sa dostali do Čiech alebo niekam na sever. Je to vidieť na fyzickej pripravenosti, tu na to nemajú podmienky. Ja ich v Čechách mám. Na Slovensku nemajú baby k dispozícii kondičného trénera, žiadne podmienky na trénovanie, posilňovne,... Všetko si musia platiť samé a sú to študentky," skonštatovala Košturiaková a dodala: "Myslím si, že kým sa toto nezmení, slovenský florbal sa tak rýchlo neposunie vpred. Dúfam, že tréner Jedlička pri tíme zostane, o dva roky poskladáme tri skvelé päťky a baby dostanú ponuky prestúpiť niekam na sever."


Tagy: Lucia Košturiaková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA