Slovákom druhý zápas na turnaji v Nórsku nevyšiel: Rusom sme podľahli po predĺžení

Slovenský hokejista Lukáš Cingeľ (uprostred) a hráči z tímu Rusko olympionici Andrej Svetlakov (vpravo) a Roman LjubimovSlovenský hokejista Lukáš Cingeľ (uprostred) a hráči z tímu Rusko olympionici Andrej Svetlakov (vpravo) a Roman Ljubimov Zdroj: TASR

HAMAR - Slovenská hokejová reprezentácia neuspela vo svojom druhom vystúpení na decembrovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare, v piatok popoludní podľahla olympijskému tímu Ruska 2:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa ujali vedenia zásluhou dorážky Patrika Lampera po akcii kapitána Tomáša Surového. Rusi vyrovnali v úvode druhej tretine zásluhou Andreja Svetlakova, na začiatku tretej ich poslal do vedenia Jegor Korškov. Lukáš Cingeľ potom vyrovnal na 2:2 a v predĺžení druhý bod pre "zbornú" zariadil Michail Naumenkov.

V 39. vzájomnom zápase sa zrodil 23. triumf Rusov, päť súbojov sa skončilo nerozhodne a jedenásťkrát uspeli Slováci. V sezóne 2017/2018 slovenská hokejová reprezentácia zo siedmich duelov dosiahla štyri víťazstvá (Česko, USA, Nemecko a Francúzsko) a tri prehry (Česko, dvakrát Rusko olympionici). Všetkých sedem stretnutí absolvovali dvaja hokejisti - obranca Peter Čerešňák a útočník Matej Paulovič.

V prvej tretine boli Slováci strelecky aktívni a už v šiestej minúte sa ujali vedenia. Kapitán T. Surový sa natlačil pred gólmana Samsonova a Lamper prepasíroval puk do súperovej bránky. V ďalšom priebehu prvej časti obe družstvá nevyužili po jednej presilovke, tesne pred prvou sirénou Tkačov nepochodil sám pred J. Hudáčkom.

Vstup do druhej dvadsaťminútovky vyšiel viac Rusom. V 22. min získal puk v útočnom pásme Ľubimov a delovka Svetlakova skončila v slovenskej bránke - 1:1. Celá druhá tretina patrila ruskému družstvu, no brankár J. Hudáček v druhýkrát už neinkasoval.

Druhý gól ruského výberu prišiel v 44. min - Korškov dostal od slovenskej defenzívy príliš veľa priestoru a z vlastnej obrannej tretiny sa predral až pred J. Hudáčka, ktorého prekonal strelou pod hornú žŕdku. Inkasovaný gól Slovákov trochu nakopol a v 49. min vyrovnal CIngeľ po peknej prihrávke od T. Surového. Veľkú šancu potom premárnil Ľubimov a napokon duel dospel do predĺženia. V ňom druhý bod pre Rusov zariadil Michail Naumenkov

V sobotu 16. decembra o 17.00 h odohrajú Slováci zápas proti domácim Nórom.

Euro Ice Hockey Challenge - Hamar (Nór.) - piatok:

Slovensko - Rusko olympionici 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 6. Lamper (T. Surový, Graňák), 49. Cingeľ (T. Surový, Čerešňák) - 22. Svetlakov (Ľubimov), 43. Korškov, 62. Naumenkov (Svetlakov)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sjöqvist, Persson - Norlander, Bakken

Zostavy:
Slovensko: J. Hudáček - Graňák, Čerešňák, Starosta, Baranka, Meszároš, A. Jánošík, Švarný, O. Kotvan - Cingeľ, T. Surový, Lamper - A. Kudrna, Bubela, L. Hudáček - Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ - Skalický , Ölvecký, T. Hrnka
Rusko olympionici: Samsonov - Rykov, Belov, Jarullin, Naumenkov, Provolnev, Bereglazov, A. Vasilevskij, Trjamkin - M. Karpov, V. Tichonov, Barabanov - Golyšev, V. Tkačov, Kagarlickij - Korškov, Chochlačov, Makejev - Ľubimov, Svetlakov, Kuzmenko

Viac o téme: Slovensko Ruský olympijský tím