Šatan, Ramsay a ďalší zhodnotili účinkovanie Slovákov: Som veľmi hrdý na tento tím, aj keď ...

Miroslav Šatan v hľadiskuMiroslav Šatan v hľadisku Zdroj: SITA

HAMAR - Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom záverečnom vystúpení na decembrovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare, v sobotu večer zdolala domáci výber 1:0 po samostatných nájazdoch. Slováci v Hamare obsadili konečné druhé mieste za Rusmi, z troch duelov hokejisti spod Tatier vydolovali šesť bodov.

"Som veľmi hrdý na tento tím a jeho hru. Vidím, že sa zlepšuje od zápasu k zápasu, aj keď sme sa nevyhli zaváhaniam, ako v zápase proti Rusku. Rovnako ako v predchádzajúcich dueloch sme opäť mali jednu zlú tretinu, tá prvá bola hrozná. Brankár Konrád nás však podržal. Chlapci sa zomkli a bojovali, aj keď sme prišli o Hrnku. S vystúpením tímu v Nórsku som spokojný rovnako ako s tímom na Nemeckom pohári, ale nerád by som ich porovnával," zhodnotil záverečnú časť prípravy na OH kanadský kouč Slovenska Craig Ramsay. 

Generálny manažér našej reprezentácie Miroslav Šatan načrtol, ako zhruba bude vznikať olympijský výber: "Mužstvo bolo trochu iné ako v Nemecku, potrebovali sme si nový systém vyskúšať s ďalšími hráčmi. Mnoho chlapcov príjemne prekvapilo. Na olympiádu budeme vyberať z oboch tímov, z novembrového aj decembrového turnaja. Myslím si, že polovica hráčov pôjde na olympiádu z tímu ktorý bol v Nemecku a polovica z toho, ktorý bol v Nórsku. Čo sa týka brankárov, vypočujeme si aj názor Jána Lašáka. Presný termín, kedy oznámime nomináciu, ešte nemáme. Predpokladám, že to bude v polovici januára."

"Na turnaji bolo dôležité aby sme celých 60 minút hrali to čo treba, ale nedarilo sa nám to, pretože sme mali výkyvy. Väčšiu časť zápasu dokážeme predvádzať to, čo chceme, ale mali sme výpadky. Zachránili nás brankári, sme si toho vedomí. Ale musíme sa vyvarovať výkyvov ako proti Rusom, alebo dnes proti Nórom. Celkovo tento turnaj hodnotím pozitívne, bola to kvalitná príprava pred olympiádou," zhodnotil vystúpenie Slovenska reprezentačný kapitán a obranca Dominik Graňák. 

Branislav Konrád zasahuje pred Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Slovákov hlavne v prvej časti hry podržal brankár Branislav Konrád, ktorý to v úvodne nemal jednoduché: "V úvode som to mal ťažšie, dlho som nebol v zápasovom tempe. V prvej tretine mal súper dosť striel a ja som sa rozchytal. V ďalších dvoch tretinách sme hrali výborne a chalani mi to uľahčili."

"Bol to veľmi ťažký zápas. Obe mužstvá mali niekoľko šancí, ale brankári podali kvalitný výkon. Bolo to o jednom góle. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať, aj keď až v nájazdoch. Vedel som čo urobím, som rád, že to vyšlo. Robím to aj v lige." uviedol autor víťazného nájazdu Andrej Kudrna.

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Miroslav Šatan Dominik Graňák Branislav Konrád Slovensko Craig Ramsay
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: SITA; VIDEO: RTVS, TASR
 • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články