Sen sa stal skutočnosťou: Francúzky rozplakali Nórsko a ukradli mu titul

Francúzske hádzanárky sa stali majsterkami svetaFrancúzske hádzanárky sa stali majsterkami sveta Zdroj: SITA

HAMBURG - Hádzanárky Francúzska si na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017) vybojovali zlaté medaily. Zverenky trénera Oliviera Krumbholza zdolali v nedeľňajšom finále v hamburskej Barclaycard Arene nórske obhajkyne 23:21 (11:10) a druhýkrát sa stali svetovými šampiónkami.

Bronzové medaily získali v Nemecku Holanďanky, ktoré v nedeľňajšom stretnutí o 3. miesto miesto zdolali v Hamburgu hráčky Švédska 24:21 (14:8). Severanky sa síce v úvode duelu dostali do vedenia o dva góly, ale "oranjes" postupne prebrali taktovku a do polčasovej prestávky si utvorili náskok šiestich gólov (14:8).

Po zmene strán sa Švédky prebrali a deväťgólovou šnúrou otočili na 18:16 v 49. min. Potom viedli aj 20:19 v 56. min, no úradujúce vicemajsterky v závere štyrmi presnými zásahmi naklonili skóre na svoju stranu a rozhodli o svojej druhej medaile z MS. Švédske hádzanárky si síce neodniesli prvý kov zo svetového šampionátu, ale o dva posty si vylepšili svoje doterajšie maximum spred 24 rokov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017):
finále:
Francúzsko - Nórsko 23:21 (11:10)

zápas o 3. miesto (Hamburg):
Švédsko - Holandsko 21:24 (8:14)
Najviac gólov: Gulldénová 7/3, Mellegardová, Lagerquistová a Blomstrandová po 3 - Abbinghová 8/1, Polmanová 5, Brochová a Malesteinová po 4

Konečné poradie MS žien 2017: 1. Francúzsko, 2. Nórsko, 3. Holandsko, 4. Švédsko, 5. Rusko, 6. Dánsko a Čierna Hora, 8. Česko, 9. Srbsko, 10. Rumunsko, 11. Španielsko, 12. Nemecko, 13. Kórejská republika, 14. Slovinsko, 15. Maďarsko, 16. Japonsko, 17. Poľsko, 18. Brazília, 19. Angola, 20. Kamerun, 21. Paraguaj, 22. Čína, 23. Argentína, 24. Tunisko

Viac o téme: Nórsko Francúzsko