VIDEO Heroický triumf oslabenej Herthy: Keita poslal Pekaríka na ošetrovňu!

Na snímke Peter Pekarík práve utrpel zranenieNa snímke Peter Pekarík práve utrpel zranenie Zdroj: SITA

LIPSKO - Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili 3:2 na ihrisku Lipska v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2017/2018. Cestu za tromi bodmi družstvu z hlavného mesta Nemecka nezastavil ani fakt, že v 7. min za stavu 1:0 pre Herthu uvidel Jordan Turinarigha červenú kartu.

Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík však na zápas nebude spomínať v dobrom. V nadstavenom čase prvého polčasu ho zasiahol nohou Guinejčan Naby Keita, za čo videl žltú kartu. Pekarík po zákroku dlhšie ležal na trávniku a po prestávke ho už tréner Dárdai na ihrisko neposlal.

Lipsko - Hertha Berlín 2:3 (0:2)
Góly: 68. Orban, 90.+ Halstenberg - 5. Selke, 31. Kalou, 51. Selke, ČK: 7. Torunarigha (Hertha)
Peter Pekarík odohral prvý polčas, Ondrej Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Viac o téme: Hertha Berlín Peter Pekarík RB Lipsko