Ďalší Rus s tvrdým trestom za doping: Dvojnásobný zlatý medailista s doživotným dištancom!

Ruský bobista Alexej Vojevoda
Ruský bobista Alexej Vojevoda

LAUSANNE - Bobista Alexej Vojevoda je 32. ruským športovcom diskvalifikovaným z olympijských hier 2014 v Soči kvôli zapojeniu do dopingového škandálu. O obe zlaté medaily prišiel už skôr, pretože jeho kolega Alexander Zubkov dostal trest od Medzinárodného olympijského výboru (MOV) už pred necelým mesiacom.

Vojevoda bol Zubkovým brzdárom v dvojbobe a obaja boli členmi aj pôvodne víťazného štvorbobu. Zubkov po hrách v Soči ukončil kariéru a je predsedom ruského zväzu bobistov, spolu s ďalšími 21 vylúčenými športovcami sa odvolal na športový arbitrážny súd v Lausanne.

O tom, že zoznam diskvalifikovaných Rusov z domácej olympiády rozšíril aj Vojevoda, bobista a zároveň profesionál v pretláčaní rukou, informoval MOV na svojom webe.

Naopak zbavený obvinenia z dopingu bol trojnásobný majster sveta v rýchlokorčuľovaní Denis Juskov, špecialista na trať 1500 metrov. Juskov v Soči skončil štvrtý.

Rusko kvôli systematickému dopingu a manipuláciám so vzorkami reprezentantov bolo vylúčené z najbližších zimných hier v Pjongčangu. Vybraní športovci však môžu v Kórei štartovať pod neutrálnou vlajkou.


Tagy: Rusko Alexander Zubkov Alexej Vojevoda

Zdroj:
ČTK
Foto:
armwrestling24h.blogspot.com

DISKUSIA